Lekkoatletyka: Maciej Lepiato tuż za podium Halowych Mistrzostw Polski

Maciej Lepiato zajął czwarte miejsce w odbywających się w Toruniu 62. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata w skoku wzwyż sobotnie zmagania w tej konkurencji zakończył na wysokości 2,12 m.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Nasz dwukrotny mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż udział w sobotnich zawodach rozpoczął od pokonania czysto w pierwszej próbie wysokości 2,00 m. W kolejnych seriach równie szybko rozprawił się z 2,04, 2,08 oraz 2,12 m. Problemy pojawiły się, gdy poprzeczka powędrowała cztery centymetry wyżej. Zawodnik gorzowskiego Startu trzykrotnie strącił tę wysokość. W stawce siedmiu startujących uzyskane przez niego 2,12 m wystarczyło do zajęcia czwartego miejsca. Żeby stanąć na trzecim stopniu podium, należało oddać skok na 2,19 m. Dokładnie tyle wynosi aktualny rekord świata w kategorii niepełnosprawności T44, jaki Maciej ustanowił we wrześniu 2016 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Z wysokością tą w drugiej próbie uporał się Maciej Grynienko z UKS Orlica Domaniów, który brązowy medal dodatkowo okrasił nowym rekordem życiowym. Wyrównaną walkę o złoty medal stoczyli między sobą Sylwester Bednarek (RKS Łódź) oraz Norbert Kobielski (MKS Inowrocław). Obaj panowie zatrzymali się na 2,25 m i o kolejności miejsc zadecydowały strącenia. Tytuł mistrzowski powędrował do starszego o osiem lat i bardziej doświadczonego Bednarka, który wysokość tę zaliczył w pierwszej próbie, Kobielski natomiast dokonał tej sztuki w trzeciej, poprawiając tym przy okazji swoją życiówkę.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL