Lekkoatletyka: Magdalena Dąbrowska pobiegła po brąz mistrzostw świata!

Reprezentacja Polski, która udała się na Maderę na odbywające się tam mistrzostwa świata dla sportowców z zespołem Downa, ma już za sobą pierwsze starty oraz… pierwszy medal! Znakomite nastroje w polskiej ekipie zapanowały dziś za sprawą Magdaleny Dąbrowskiej, która w rozgrywanym przed południem finale 400 metrów pobiegła po brąz.

W odbywających się w portugalskim Funchal mistrzostwach świata Polskę reprezentuje pięcioro lekkoatletów, którzy o jak najwyższe pozycje rywalizują w konkurencjach biegowych i rzutowych, a także w skokach. Decyzją sztabu szkoleniowego na zawody zostali powołani Magdalena Dąbrowska, Zofia Dzięcioł, Zuzanna Szymańska, Dominik Ulatowski i Mikołaj Woźniak. Choć udział w tak prestiżowej imprezie dla całej piątki stanowi wielkie wyzwanie wiążące się z równie wielkim stresem, to cieszy niezwykle fakt, że biało-czerwoni już od pierwszego dnia zdołali poprawiać swoje życiowe rekordy.

Znakomite wspomnienia z Madery z pewnością zachowa Magdalena Dąbrowska, która do Portugalii przyleciała jako aktualna mistrzyni Polski na 100 metrów oraz w skoku w dal. Ta utalentowana nastolatka przed rokiem dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Dziś natomiast do swojego sportowego CV dopisała brązowy krążek wywalczony na 400 metrów. Tytuł trzeciej na świecie zawodniczki na dystansie jednego okrążenia dał naszej reprezentantce rezultat 1:45,93 min. Poza zasięgiem Polki okazały się być jedynie pochodząca z Meksyku Francisca Fuentes (1:29,26 min), oraz Włoszka Sara Spano, która wynikiem 1:37,80 min ustanowiła nowy rekord Starego Kontynentu. Szósta w tym finale z czasem 1:57,37 min była Zofia Dzięcioł.

Na Na 400 metrów pobiegli dziś także Mikołaj Woźniak z Dominikiem Ulatowskim. Obaj w swoich seriach przekraczali linię mety na siódmych pozycjach, a uzyskane przez nich czasy (odpowiednio) 1:37,12 min i 1:41,99 min w stawce 14 sklasyfikowanych zawodników przełożyły się na 13. oraz 14. miejsce.

Dekoracja najlepszych zawodniczek na 400 metrów. Na trzecim stopniu podium Magdalena Dąbrowska. Fot. SONI

Za wspomnianą wyżej czwórkę mocno przyszło nam zaciskać kciuki w rozgrywanym finale skoku w dal. Najlepiej z tego grona zaprezentowała się Dąbrowska, której skok z najlepszej kolejki na odległość 2,46 m pozwolił zająć szóste miejsce. 15-latka była także piąta w medalowym wyścigu na 100 metrów (18,97 s). Młodsza od niej Dzięcioł, która w lipcu sięgnęła w pływaniu po trzy krążki Europejskich Igrzysk INAS, konkurs skoku w dal z wynikiem 1,87 m zakończyła na ósmej pozycji. W zmaganiach panów Woźniak wylądował na czternastej lokacie (2,96 m), zaś Ulatowski w 18-osobowej stawce był ostatni z wynikiem 2,66 m.

W konkurencjach rzuowych jedyną naszą przedstawicielką na Maderze jest Zuzanna Szymańska. Wciąż zbierająca cenne doświadczenie zawodniczka w finale rzutu oszczepem, który posłała na odległość 8,45 m, zajęła piątą pozycję. Nasza lekkoatletka dwukrotnie plasowała się również na szóstym miejscu – w kuli (4,46 m) oraz dysku (8,73 m).

Szymańska zaprezentowała się również w trójboju lekkoatletyczny składającego się z pchniecia kulą, skoku w dal oraz biegu na 100 metrów. W gronie siedmiu startujących zawodniczek ze zgromadzonymi 785 pkt.. Polka sklasyfikowana została na szóstej pozycji (3,93 m – 525 pkt., 0,75 m – 252 pkt., 23,32 s – 8 pkt.). Bardzo dobre dziesiąte miejsce z dorobkiem 1564 „oczek” zajął Mikołaj Woźniak (5,35 m – 567 pkt., 3,29 m – 650 pkt., 16,76 s – 347 pkt.). Trzynasty z kolei był Dominik Ulatowski, który uzbierał łącznie 1347 pkt. (4,20 m – 498 pkt. 2,39 m – 459 pkt., 16,48 s  – 390 pkt.).

————

Fot.: SONI.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL