Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Wielkie serce naszej mistrzyni. Lucyna Kornobys przekazuje na licytację medal z igrzysk w Tokio

Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów! Lucyna Kornobys, utytułowana polska lekkoatletka, przekazała na licytację srebrny medal, który wywalczyła podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Cała kwota z licytacji zasili fundusz stypendialny #CorinneRunsForGood fundacji UNAWEZA wspierający sportsmenki z niepełnosprawnością z Polski oraz Ukrainy.

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” – to życiowa dewiza naszej lekkoatletycznej mistrzyni, która w swoim życiu musiała stawić czoła wielu przeciwnościom. Nie zadowalają jej półśrodki. Jeśli podejmuje się nowych wyzwań, to za każdym razem daje z siebie 110%. To znak rozpoznawczy wielkich mistrzów, a Lucyna Kornobys bez wątpienia zaliczana jest do tego grona.

Na co dzień reprezentuje barwy Startu Wrocław. Jak lwica walczy na rzutni o każdy centymetr, a efekty jej tytanicznej pracy mierzone są liczbą zdobytych medali oraz pobitych rekordów. A tych wciąż przybywa z każdym rokiem. Lucyna Kornobys od lat stanowi solidny filar reprezentacji Polski w lekkoatletyce. Ciężka praca, cierpliwość, pasja i determinacja to cechy, które zaprowadziły ją na podium największych sportowych imprez.

46-letnia lekkoatletka specjalizuje się w konkurencjach rzutowych. Jej koronną specjalność stanowi pchnięcie kulą, w której wielokrotnie sięgała po tytuły mistrzyni świata i Europy. Podczas igrzysk paraolimpijskich dwukrotnie zdobyła również srebro. Po raz pierwszy dokonała tego w 2016 roku w Rio de Janeiro, by następnie pięć lat później powtórzyć ten sukces w Tokio.

To właśnie medal przywieziony ze stolicy Japonii przekazany został przez nią na licytację, z której cały dochód zasili fundusz #CorinneRunsForGood fundacji UNAWEZA. Lucyna jest jedną ze stypendystek tego programu, który wspiera zawodniczki z niepełnosprawnością z Polski i Ukrainy w rozwijaniu ich karier. Jak możemy przeczytać w opisie licytacji, „przekazując medale na aukcje charytatywne, chce pokazać, że prawdziwa wartość tkwi nie w trofeach, ale w możliwości niesienia pomocy innym”.

Medal z igrzysk w Tokio wylicytować można [TUTAJ].

————

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL