Łukasz Szeliga w Zarządzie Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego!

Wielki dzień dla polskiego ruchu paraolimpijskiego! Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, jako pierwszy w historii Polak został w sobotę wybrany do Zarządu Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego. 

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Wyboru władz Komitetu dokonano w Katowicach, gdzie w dniach 16-17 czerwca po raz pierwszy w Polsce zorganizowany został Kongres Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Nowym prezesem został Chorwat Ratko Kovacic, który aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Chorwackiego Komitetu Paraolimpijskiego.
Łukasz Szeliga, świeżo upieczony członek zarządu Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego, postawił sobie trzy jasno określone cele: chęć poprawy kwalifikacji trenerów, którzy pracują z naszymi zawodnikami w Europie, zwiększenie wymiany międzynarodowej na każdym poziomie oraz włączenie się w organizację zawodów międzynarodowych.

Można powiedzieć, że Łukasz Szeliga sport paraolimpijski zna od podszewki. Przez wiele lat reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej w narciarstwie alpejskim. Trzykrotnie w tej dyscyplinie uczestniczył w zimowych igrzyskach w Nagano (1998), Salt Lake City (2002) i Turynie (2006). W latach 2007-2010 był asystentem trenera kadry paraolimpijskiej narciarstwa alpejskiego, a w latach 2011-2013 pełnił funkcję trenera-koordynatora alpejczyków przygotowujących się do zimowych igrzysk w Soczi.
Od 2013 roku jest prezesem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. W 2015 roku został nowym prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Obie te funkcje piastuje do dziś.

Panu Łukaszowi życzymy samych sukcesów i dużo satysfakcji z pracy na nowym stanowisku! 🙂

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL