Nie tylko Warszawa wczoraj biegła, masowo pobiegł również Londyn. W stolicy Wielkiej Brytanii wystartował nasz biegacz Patryk Łukaszewski. Polak mimo kontuzji ukończył zmagania z bardzo dobrym skutkiem.

Zawodnik z Gniezna w ramach zawodów PŚ uzyskał trzeci wynik, jednak najlepszy w swojej kategorii niepełnosprawności T13 (niepełnosprawność wzrokowa). Polak maraton ukończył z czasem 2:32.20.

,,Mimo kontuzji pleców i zastrzyków, bez prawie treningu maratońskiego tylko 80 km tygodniowo pobiegłem taki wynik, czułem się naprawdę świetnie. Na 20 kilometrze podczas wchodzenia w zakręt zawodnik z Maroka uderzył mnie w zegarek i niestety zegarek rozpadł się i wpadł w stojących kibiców musiałem się zatrzymać i go poszukać, kibice podali mi zegarek i starałem się dogonić zawodników, ale nogi momentalnie się zakwasiły. Jestem mega szczęśliwy że ukończyłem maraton” – napisał na swoim koncie na jednym z portali społecznościowych polski zawodnik.

Łukaszewski to aktualny wicemistrz Europy z biegu na 5000m, Polak który uzyskał minimum olimpijskie dwukrotnie, w Rio de Janeiro nie wystartował, bowiem jego kategoria niepełnosprawności T13 nie została uwzględniona w maratonie.

Warto odnotować, że w biegu pań wystartowała dwukrotna polska olimpijka w wioślarstwie Martyna Snopek, tym razem w barwach brytyjskich zajęła dziesiątą – ostatnią lokatę. Wygrała Manuela Schar ze Szwajcarii.

Pełna lista z wynikami dostępna jest tutaj .

Fot. London Marathon 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here