Screen: Türkiye Taekwondo Federasyonu/YouTube

Maciej Kęsicki ze srebrnym medalem mistrzostw Europy w taekwondo

Ze srebrnym medalem powracają z Turcji reprezentanci Polski w taekwondo, którzy uczestniczyli w mistrzostwach Europy. W zmaganiach do 70 kg na drugim stopniu podium stanął Maciej Kęsicki.

Dziewiąta edycja mistrzostw Europy w taekwondo, które w dniu 23 września gościł Stambuł, przeprowadzona została w nowych kategoriach wagowych. Do bezpośredniej konfrontacji o tytuły najlepszych na Starym Kontynencie zawodników przystąpiło trzech naszych reprezentantów: debiutujący w imprezie Tomasz Rożniatowski (Centrum Walki – Warszawa) oraz doświadczeni na międzynarodowej arenie Maciej Kęsicki i Wojciech Gołaski (obaj AZS AWF Warszawa).

Znakomicie w limicie wagowym do 70 kg zaprezentował się Maciej Kęsicki, który w drodze do finału wyeliminował z turnieju kolejno Kazacha Żumagali Jerżanowa, Turka Yakupa Taha Sayila oraz Rosjanina Kadibagamę Omarowa. W walce o złoto nasz reprezentant uległ innemu Turkowi Falihowi Celikowi i sięgnął po srebrny kruszec.

Na miejscach 5-8. rywalizację w kategorii do 80 kg ukończył Wojciech Gołaski, który w pierwszej rundzie zwyciężył z Żanbolatem Kazijewem z Kazachstanu, a w pojedynku o medalową strefę nie sprostał jego rodakowi Nurłanowi Domabjewowi. W 1/8 finału z turniejem w najcięższej kategorii (+80 kg) pożegnał się Tomasz Rożniatowski, przegrywając swoją pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy Erhanem Yagizem Soylemezem.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL