Majka i Gadowski z brązem wioślarskiego Pucharu Świata w Varese

Włoskie Varese gościło w miniony weekend drugą odsłonę tegorocznego Pucharu Świata w wioślarstwie. Powody do zadowolenia ma nasza mieszana dwójka – Jolanta Majka oraz Michał Gadowski, która zakończyła zmagania na trzecim stopniu podium.

Druga runda wioślarskiego Pucharu Świata (16-18 czerwca) przyciągnęła na tor regatowy w Varese blisko 650 zawodników z 42 krajów. W konkurencjach z udziałem niepełnosprawnych sportowców biało-czerwone barwy reprezentowali Jolanta Majka, Michał Gadowski (dwójka mieszana PR2 Mix2x), Arkadiusz Skrzypiński oraz Jan Folga (jedynka PR1 M1x).

Kolejny udany start mają za sobą Jolanta Majka wraz z Michałem Gadowskim. Nasza eksportowa mieszana dwójka w medalowym wyścigu na dystansie 2000 metrów finiszowała z czasem 8:10,33 min na trzeciej pozycji. Podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka do ostatnich metrów toczyli zaciętą walkę o srebro z aktualnymi mistrzami globu, Switłaną Bogusławską oraz Jarosławem Kojudą z Ukrainy, od których okazali się wolniejsi na mecie o 0,27 s. Poza zasięgiem okazali się mistrzowie kontynentu z Bledu, Brytyjczycy Lauren Rowles wraz z Greggiem Stevensonem, którzy wynikiem 8:01,59 min ustanowili w tej konkurencji nowy, fantastyczny rekord świata.

W finale B męskich jedynek popłynęli Arkadiusz Skrzypiński oraz Jan Folga, zajmując w nim odpowiednio piąte i szóste miejsce, a w klasyfikacji ogólnej – lokaty 11. i 12. Laur zwycięstwa powędrował do mistrza paraolimpijskiego z Tokio, Ukraińca Romana Poljanskiego. Tuż po nim na mecie zameldowali się Włoch Giacomo Perini oraz Egamberdiev Kholmurod z Uzbekistanu.
————
Screen: sport.tvp.pl

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL