Screen: World Para Athletics

Markus Rehm z kosmicznym rekordem świata w skoku w dal!

W środowisku paraolimpijskim nikt nie skacze tak daleko jak on. We wtorkowy wieczór na bydgoskim stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka startujący w protezie Markus Rehm ponownie zaszokował cały świat, skacząc w dal na kosmiczną odległość 8,62 m!

Czy ktoś w najbliższym czasie będzie w stanie zdetronizować wielkiego Markusa Rehma? To pytanie od wczoraj zadają sobie chyba wszyscy, którzy na bieżąco śledzą poczynania niepełnosprawnych lekkoatletów podczas trwających w Bydgoszczy mistrzostw Starego Kontynentu. 32-letni Niemiec to zawodnik z absolutnie innej epoki, który od dekady dyktuje warunki na stadionach całego świata.

Markus Rehm był nastolatkiem, gdy w wyniku wypadku na wakeboardzie amputowano mu prawą nogę poniżej kolana. W wieku 20 lat na dobre związał swoją przyszłość ze sportem paraolimpijskim, by w stosunkowo krótkim czasie, bo już w 2011 roku, móc cieszyć się ze swojego pierwszego w karierze międzynarodowego mistrzostwa. W samym tylko skoku w dal, który bezsprzecznie stanowi jego koronną konkurencję, skompletował po pięć tytułów mistrza świata (2011, 2013, 2015, 2017, 2019) oraz Europy (2012, 2014, 2016, 2018, 2021), a także dwa tytuły mistrza paraolimpijskiego (2012, 2016).

Przed przyjazdem do Bydgoszczy 32-latek był posiadaczem liczącego już niemal trzy lata rekordu globu (8,48 m) ustanowionego przed własną publicznością podczas europejskiego czempionatu w Berlinie. Nowy rekord wisiał w powietrzu. Wielką niewiadomą wciąż pozostawało tylko, w której padnie on kolejce. W skoku „na zaliczenie” Rehm uzyskał 8,19 m, a w kolejnym dołożył do tego wyniku 27 cm. O najlepszy w historii rezultat w kategorii T64 pokusił się w próbie numer trzy, w której poleciał na niewyobrażalną odległość 8,62 m.

Jak niesamowity jest to wyczyn, znakomicie obrazują wyniki jego najgroźniejszych przeciwników, którzy w konkursie nie zdołali przekroczyć granicy siedmiu metrów. Drugi w stawce Francuz Dimitri Pavade ukończył rywalizację, zaliczając 6,98 m, zaś plasujący się na trzecim stopniu podium Włoch Marco Cicchetti przypieczętował medal skokiem na 6,72 m.

Zobaczcie rekordowy skok Niemca!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL