Screen: World Para Athletics

Markus Rehm z kosmicznym rekordem świata w skoku w dal!

W środowisku paraolimpijskim nikt nie skacze tak daleko jak on. We wtorkowy wieczór na bydgoskim stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka startujący w protezie Markus Rehm ponownie zaszokował cały świat, skacząc w dal na kosmiczną odległość 8,62 m!

Czy ktoś w najbliższym czasie będzie w stanie zdetronizować wielkiego Markusa Rehma? To pytanie od wczoraj zadają sobie chyba wszyscy, którzy na bieżąco śledzą poczynania niepełnosprawnych lekkoatletów podczas trwających w Bydgoszczy mistrzostw Starego Kontynentu. 32-letni Niemiec to zawodnik z absolutnie innej epoki, który od dekady dyktuje warunki na stadionach całego świata.

Markus Rehm był nastolatkiem, gdy w wyniku wypadku na wakeboardzie amputowano mu prawą nogę poniżej kolana. W wieku 20 lat na dobre związał swoją przyszłość ze sportem paraolimpijskim, by w stosunkowo krótkim czasie, bo już w 2011 roku, móc cieszyć się ze swojego pierwszego w karierze międzynarodowego mistrzostwa. W samym tylko skoku w dal, który bezsprzecznie stanowi jego koronną konkurencję, skompletował po pięć tytułów mistrza świata (2011, 2013, 2015, 2017, 2019) oraz Europy (2012, 2014, 2016, 2018, 2021), a także dwa tytuły mistrza paraolimpijskiego (2012, 2016).

Przed przyjazdem do Bydgoszczy 32-latek był posiadaczem liczącego już niemal trzy lata rekordu globu (8,48 m) ustanowionego przed własną publicznością podczas europejskiego czempionatu w Berlinie. Nowy rekord wisiał w powietrzu. Wielką niewiadomą wciąż pozostawało tylko, w której padnie on kolejce. W skoku „na zaliczenie” Rehm uzyskał 8,19 m, a w kolejnym dołożył do tego wyniku 27 cm. O najlepszy w historii rezultat w kategorii T64 pokusił się w próbie numer trzy, w której poleciał na niewyobrażalną odległość 8,62 m.

Jak niesamowity jest to wyczyn, znakomicie obrazują wyniki jego najgroźniejszych przeciwników, którzy w konkursie nie zdołali przekroczyć granicy siedmiu metrów. Drugi w stawce Francuz Dimitri Pavade ukończył rywalizację, zaliczając 6,98 m, zaś plasujący się na trzecim stopniu podium Włoch Marco Cicchetti przypieczętował medal skokiem na 6,72 m.

Zobaczcie rekordowy skok Niemca!

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL