Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Mateusz Surwiło szósty na mistrzostwach świata w kajakarstwie

W kanadyjskim Halifaxie zakończyły się mistrzostwa świata w kajakarstwie. Swoją przynależność do ścisłej czołówki potwierdził Mateusz Surwiło, zajmując w paraolimpijskiej konkurencji kajakowej KL3 wysoką szóstą pozycję.

W rozgrywanych w dniach 3-7 sierpnia mistrzostwach świata w kajakarstwie do rywalizacji w konkurencjach paraolimpijskich przystąpiło ponad 120 sportowców z 26 krajów. W kanadyjskim Halifaxie ostatecznie zaprezentowało się dwóch Polaków: Mateusz Surwiło (START Zielona Góra) oraz Robert Wydera (START Wrocław).

Mateusz Surwiło od wielu sezonów stanowi mocny punkt w biało-czerwonej ekipie. Przed rokiem w Kopenhadze został piątym zawodnikiem mistrzostw świata w wyścigu kajakowym na dystansie 200 metrów. W piątek 30-latek ugruntował swoją przynależność do czołówki, zajmując z czasem 42,73 s szóstą lokatę w finale A swojej koronnej konkurencji. Walka o podium w kategorii KL3 trzymała w napięciu do samego końca – o kolorach krążków zadecydowało bowiem zaledwie 0,08 s. Mistrzem świata z wynikiem 41,68 s został Hiszpan Juan Valle, który wyprzedził o dwie setne brązowego medalistę paraolimpijskiego z Tokio Brytyjczyka Roberta Olivera. Trzeci na mecie był z kolei Australijczyk Dylan Littlehales.

Na czwartej pozycji zmagania w sobotnim finale B kanadyjek ukończył Robert Wydera, zostając tym samym trzynastym na świecie zawodnikiem w kategorii VL3. Laur zwycięstwa w tej specjalności powędrował do Brytyjczyka Jacka Eyersa, który mistrzowski tytuł przypieczętował czasem 47,13 s. Na drugim miejscu ze stratą 0,16 s przypłynął na metę Ukrainiec Władysław Jepifanow, wyprzedzając o 0,63 s trzeciego w stawce Khaytmurota Sherkuzieva z Uzbekistanu.

Kolejna impreza, w której planowo mają wystartować polscy kajakarze, to mistrzostwa Europy. Zawody te w dniach 18-21 sierpnia odbywać się będą w Monachium.

————

Fot. (ilustr.) Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL