ME goalballu: Panowie zagrają w półfinale!

Reprezentacja Polski mężczyzn w goalballu awansowała do półfinału mistrzostw Europy dywizji A. Biało-czerwoni mają tym samym dwie szanse na awans do najlepszej dywizji! W ćwierćfinale pokonali Czarnogórę 9:7. Niestety do 1/4 nie awansowały nasze panie doznając wysokiej porażki z Ukrainą. 

Faworytem spotkania Polska vs. Czarnogóra niewątpliwie była nasza reprezentacja. Biało-czerwoni wygrali grupę A po zwycięstwach 10:7 nad Wielką Brytanią, 13:3 ze Słowenią, 4:3 nad Hiszpanią i remisie 8:8 z Portugalią. Nasi rywale, którzy awansowali do dywizji B z dywizji C, zajęli w gr. A czwartą lokatę. Spotkanie przeciwko Czarnogórze rozpoczęli, wychodząc na prowadzenie 3:1. Polacy utrzymali prowadzenie i na przerwę schodzili, wygrywając 4:2. Po przerwie nasi goalballiści kontynuowali świetną grę, powiększając przewagę do trzech bramek (6:3, 7:4). Gdy Czarnogórcy zbliżyli się na 6:7, wówczas polski trener poprosił o czas. Przerwa podziała mobilizująco, bowiem po niej padły kolejne dwie bramki Polaków. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:7 i nasi zawodnicy mogli świętować awans do półfinału ME.

Polskie barwy reprezentują w Chorzowie: Krzysztof Suchocki (Dalekowzroczni Szczecin), Damian Hortecki, Marcin Lubczyk, Adrian Piotrowicz (wszyscy Start Wrocław), Marcin Lisowski (Start Katowice), Marek Mościcki (Start Lublin).

Polska – Czarnogóra 9:7 (4:2)

Równolegle do meczu Polaków z faworyzowanymi Ukrainkami grały Polki. Rywalki spadły z dywizji A, zaś w Chorzowie pewnie wygrały swoją grupę. Przez dłuższy czas w pierwszej połowie utrzymywał się wynik 1:1. Dopiero na cztery minuty przed końcem Ukrainki odskoczyły na 2:1. Ostatecznie końcówka pierwszej połowy należała do nich, na przerwę schodziły prowadząc 4:1. Niestety druga połowa nie była tak udana, po pierwszych trzech minutach Ukrainki odskoczyły na 7:1.  Na sześć minut i 23 sekundy do końca, mecz zakończył się, bowiem na tablicy widniał wynik 1:11 dla rywalek (przy różnicy 10 bramek mecz goalballu się kończy przed czasem). Tym samym Polkom pozostała walka o mecze 5-8.

Na mistrzostwa powołana została polska drużyna w składzie: Dominika Czuj, Anna Miotk, Paulina Frączek, Dorota Niewiadomska oraz Katarzyna Janczura.

Polska – Ukraina  1:11 (1:4)

*****

Piątkowe mecze biało-czerwonych:

12:45, Hiszpania vs. Polska (kobiety) – mecz o lokaty 5-8.
15:15 Polska vs. Grecja (mężczyźni) – półfinał

————

Fot.: Goalball Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL