ME w badmintonie: Polska z szansą na cztery złota!

Z dziewięcioma medalami wrócą polscy badmintoniści z rozgrywanych we francuskim Rodez mistrzostw Starego Kontynentu. Jutro czekają nas cztery finały z udziałem biało-czerwonych reprezentantów.

Polsko-angielskie pojedynki oglądaliśmy w półfinale SS6 pań (kategoria skupiająca zawodniczki o niskim wzroście). Zarówno Maria Bartusz jak i Oliwia Szmigiel przegrały swoje mecze. Pierwsza nie poradziła sobie z rozstawioną z „jedynką” Rachel Choong, ulegając jej odpowiednio do sześciu i ośmiu „oczek”, zaś Szmigiel przegrała z Rebeccą Bedford 15:21, 17:21. Tym samym nasze panie turniej we Francji zakończyły z brązowymi medalami.

W rywalizacji deblowej SS6 rywalizowały cztery pary. Dzisiejsze zwycięstwo w trzech setach Darii Bujnickiej i Oliwii Szmigiel nad Marią Bartusz i Szkotką Deidre Nagle dało im ostatecznie drugie miejsce w grupie i srebrne medale. Złote krążki wywalczyły Angielki Bedford i Choong. Z brązu cieszyły się Rosjanka Irina Borisowa i Dunka Simone Emilie Meyer Larsen. Bartusz i Nagle zakończyły zmagania na ostatniej, czwartej lokacie.

W mikście SS6 do finału awansowała Bartusz grająca wspólnie z Anglikiem Isaakiem Dalglishem. W półfinale wygrali oni z Oliwią Szmigiel oraz Serbem Djordje Koprovicą 21:18, 21:9. Jutro stoczą walkę o złoto z Rachel Choong i Andrew Martinem (oboje Anglia).

Ziębik z dwoma medalami

W deblu SL3-SU5 Katarzyna Ziębik wspólnie z Turczynką Zehrą Baglar sięgnęła po brązowy medal. Dziś polsko-turecki debel przegrał z Helle Sofią Sagoy z Danii i Katrin Seilbert z Niemiec 17:21, 6:21 oraz wygrał z Ivanną Redką z Ukrainy oraz Catherine Naudin z Francji 21:5, 21:8. Ostatecznie dwa zwycięstwa dały im trzecią lokatę w grupie. O złotym medalu mistrzostw Europy zadecyduje pozostały do rozegrania jutro pojedynek Coraline Bergeron z Francji i Dunki Cathrine Rosengren przeciwko Sagoy i Seilbert. Naszą zawodniczkę czeka w niedzielę również starcie z Bergeron o złoto w grze pojedynczej SL3.

Mróz z szansą na dwa tytuły

Jutro dwa finały czekają Bartłomieja Mroza. Polak rozstawiony w singlu z jedynką pokonał w półfinale reprezentanta gospodarzy Guillaume Charlota 21:10, 21:7 i jutro o złoto mistrzostw Europy w kategorii SU5 zawalczy z Ilkerem Tuzcu. Obaj razem z Turkiem przystąpią wspólnie do walki o złoto w deblu, a finałowy mecz rozegrają z Francuzami Lucasem Mazurem i Merilem Loquette. Dziś w półfinale pokonali Rosjanina Michaiła Cziwiksyna i Hiszpana Pablo Serrano 21:5, 21:6.

Zdobyte dziś medale:

Srebro:

Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka (gra podwójna, SS6)

Brąz:

Oliwia Szmigiel (gra pojedyncza, SS6)
Oliwia Szmigiel (gra mieszana, SS6)
Maria Bartusz (gra pojedyncza, SS6)
Katarzyna Ziębik (gra podwójna, SL3-SU5)

Plan gier Polaków ostatniego dnia turnieju:

– gra singlowa SU5 Bartłomiej Mróz – Ilkar Tuzcu (Turcja) – finał ME,

– gra deblowa SU5 Bartłomiej Mróz/Ilkar Tuzcu (Turcja) – Lucas Mazur / Meril Loquette (Francja) – finał ME,

– gra singlowa SL3 Katarzyna Ziębik/Coraline Bergeron (Francja), ostatni mecz grupowy – zwycięzca sięgnie po złoto ME,

– gra mieszana SS6 Maria Bartusz/Isaak Dalglish (Anglia) – Rachel Choong/Andrew Martin (Anglia) – finał.

————

Fot.: Para-Badminton Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL