ME w badmintonie: Udany dzień Ziębik i Mroza

Za nami drugi dzień rozgrywek podczas mistrzostw Europy w badmintonie. We Francji nasi zawodnicy stoczyli kolejne ważne pojedynki. Poniżej opis dzisiejszej rywalizacji.

Ważny krok w stronę zwycięstwa postawiła Katarzyna Ziębik  w singlu SL3, w klasie dedykowanej sportowcom po porażeniu bądź amputacji kończyn dolnych. Nasza reprezentantka wygrała swój drugi mecz, tym razem okazała się lepsza od Catheriny Naudin z Francji 21:4, 21:5. O złotym medalu zadecyduje spotkanie Polki z drugą z Francuzek Coraline Bergeron. Swoją grupę wygrał Bartłomiej Mróz startujący w kategorii SU5. Po środowym zwycięstwie nad Turkiem Burakiem May, tym razem Mróz był lepszy od Pablo Serrano z Hiszpanii 21:6, 21:4. Teraz Polak rozstawiony z „jedynką” spotka się w ćwierćfinale z Jackiem Wilsonem z Walii. Swój mecz Bartek wygrał jeszcze w deblu. Nasz zawodnik wspólnie z Ilkerem Tuzcu pokonał Buraka Mayę i Sedata Tuemkayę (wszyscy trzej Turcja) 21:9, 21:15.

Trzy nasze panie zobaczyliśmy dziś na korcie w grze singlowej w kategorii SS6 (zawodniczki niskiego wzrostu). W grupie A zwycięstwo odniosła Oliwia Szmigiel, która wygrała z Dunką Simone Emilie Meyer Larsen 21:9, 21:16. Druga z naszych zawodniczek Daria Bujnicka nie poradziła sobie z Rachel Choong rozstawioną z „jedynką”. Polska badmintonistka zarówno w pierwszym jak i drugim secie zdołała ugrać po sześć punktów. W grupie B Maria Bartusz odniosła zwycięstwo nad Deidre Nagle 21:13, 21:7. Cztery kobiece deble walczą w tej klasie o medale. Niestety Polki przegrały swoje mecze. Bujnicka i Szmigiel musiały uznać wyższość Angielek Rebecci Bedford i Rachel Choong (6:21, 6:21), zaś Bartusz grająca wspólnie z Deidre Nagle ze Szkocji po wyrównanym meczu uległy Irinie Borysowej z Rosji i Simone Emilie Meyer Larsen z Danii 19:21, 21:23.

Niestety oba mecze przegrał dziś Jakub Sikorski w deblu WH1-WH2. Polak grający wspólnie z Czechem Lukasem Semberą nie poradzili sobie z Anglikiem Connorem Duą-Harperem i Rosjaninem Ilją Pargiejewem, ulegając rozstawionej parze 7:21, 7:21. Lepiej zaprezentował się polsko-czeski debel w meczu przeciwko Finom Markusowi Lehto i Harii Isomaekiemu, mecz zakończył się porażką 12:21, 16:21. Tym samym Sikorski pożegnał się zarówno z turniejem singla jak i debla. Z rywalizacji singlistów w klasie SL4 (zaw. z niedowładem bądź amputacją dolnej kończyny) odpadł po fazie grupowej Denis Grzesiuk. Polak w trzecim swoim meczu nie poradził sobie z reprezentantem gospodarzy Hugo Saumierem, przegrywając 15:21, 18:21. Grzesiuk grę pojedynczą zakończył z dorobkiem jednego zwycięstwa i dwóch porażek. W deblu grając razem z Mustafą Tugra Nurem z Turcji przegrał pierwszy mecz grupowy z francuskim deblem Teddy Djemma Ferrazza/Thomas Numitor 9:21, 11:21.

————

Fot.: Para-Badminton Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL