ME w goalballu: Polacy powalczą z Hiszpanią o brąz i awans do dywizji A

Męska reprezentacja Polski w goalballu przegrała z Grecją 8:10 w półfinale rozgrywanych w Chorzowie mistrzostw Europy dywizji B. Teraz Polacy zagrają z Hiszpanią w meczu o trzecią lokatę w turnieju i awans do dywizji A.

Rywalami naszych zawodników w półfinale byli Grecy. Z tą drużyną na początku tego miesiąca Polacy zmierzyli się podczas turnieju w Madrycie. Wówczas biało-czerwoni zaznali wysokiej porażki 5:14. Grecy w Chorzowie rozpoczęli od prowadzenia 1:0 po niespełna dwóch minutach gry. Po drugiej bramce rywali polski trener poprosił o czas.  Po przerwie w końcu udało się pokonać grecka defensywę i strzelić pierwszą bramkę. Niestety na 4 minuty i 37 sekund do końca pierwszej połowy rywale odskoczyli na 3:1.  Polacy zbliżyli się ponownie na jedną bramkę straty, a chwilę później doprowadzili do remisu, zmuszając Greków do wzięcia czasu. Po wznowieniu rywale strzelili czwarta bramkę i pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 4:3.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki Polaków i ponownie mieliśmy remis (4:4). Nasi zawodnicy poszli za ciosem i strzelili piątą bramkę, jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem Grecy szybko odpowiedzieli kontrą. Rywale jednak nie powiedzieli ostatniego słowa, rzucając Polakom szóstą bramkę, wówczas o czas poprosił polski selekcjoner, podejmując decyzję o zmianie Mościckiego na Lisowskiego. Niestety po krótkiej przerwie padła siódma bramka dla Greków. Na niespełna pięć minut przed końcem Polacy doprowadzili do remisu 7:7. Niestety końcówka należała do rywali, którzy zwyciężyli w meczu 10:8.  Teraz Polaków czeka mecz z Hiszpanami, a stawką meczu będzie awans do dywizji A. Grecy w finale zmierzą się z Ukrainą.

Polska – Grecja 8:10 (3:4)

Nasze panie po porażce z Ukrainą 1:11 walczyły dziś z Hiszpankami. Zwyciężczynie mogły zagrać o piąte miejsce w mistrzostwach Europy, zaś przegranym pozostawała walka o siódme miejsce. Polki po pierwszej połowie przegrywały z reprezentantkami Hiszpanii 0:2. Po zmianie stron nasze panie straciły kolejne cztery bramki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:6. Jeszcze tego samego dnia stoczyły mecz z Francuzkami. Polki po czterech minutach prowadziły 1:0, jednak „Trójkolorowe” doprowadziły do remisu, a cztery minuty przed końcem pierwszej połowy wyszły na prowadzenie. Ostatecznie na przerwę rywalki schodziły prowadząc 3:1. Niestety w drugiej odsłonie nie udało się naszym paniom odwrócić losów spotkania. Polki w ME zajęły ósme miejsce po porażce 1:8.

Polska – Hiszpania 0:6 (0:2)

Polska – Francja 1:8 (1:3)

—————–

Fot. Goalball Polska

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL