ME w pływaniu: Aleksandra Ochtera i Nikola Kacik awansowały do finału

Czworo polskich reprezentantów zaprezentowało się w eliminacjach drugiego dnia pływackich mistrzostw Europy w Dublinie. W rywalizacji, której stawką były finały, biało-czerwonym udało się odnieść połowiczny sukces. Do walki o medale dzisiejszego wieczora przystąpią Aleksandra Ochtera i Nikola Kacik, wyczynu tego nie udało się niestety powtórzyć Przemysławowi Drągowi oraz Kamilowi Otowskiemu.

W porannej sesji eliminacyjnej drugiego dnia pływackich mistrzostw Europy w National Aquatic Center mogliśmy oglądać czworo naszych reprezentantów. Jako pierwsza do basenu wskoczyła najmłodsza w polskiej ekipie, zaledwie 14-letnia Aleksandra Ochtera. Zawodniczka Startu Koszalin ma już za sobą rozgrywany w poniedziałek finał na 100 metrów stylem klasycznym (SB9), w którym finiszowała na szóstej pozycji. W dzisiejszych eliminacjach setki grzbietem (S10) Polka w swojej serii dopłynęła do mety na czwartym miejscu. Wynik, jaki w niej uzyskała – 1:20,79 min – pozwolił jej z ósmym czasem wejść do wieczornego finału. Jego początek zaplanowany został na godzinę 19:04 polskiego czasu.

Kilka kwadransów później w ślady młodszej koleżanki z reprezentacji poszła 17-letnia Nikola Kacik. Szlifująca na co dzień formę w gdańskim Starcie zawodniczka podobnie jak Ochtera do dzisiejszego finału 400 metrów techniką dowolną (S8) weszła z ostatnim, ósmym premiowanym awansem wynikiem. Polka w swojej serii finiszowała na czwartej pozycji, uzyskując w niej rezultat 6:24,01 min. Wyścig o medale z udziałem drugiej z naszych pań odbędzie się dziś o 19:28.

Porannych eliminacji nie zdołali z kolei przebrnąć 16-letni Przemysław Drąg oraz starszy o trzy lata Kamil Otowski. Ósmy zawodnik wczorajszego finału 50-tki kraulem Drąg kwalifikacje do finału stu metrów żabką (SB11) ukończył na szóstym miejscu. Rezultat uzyskany w tym wyścigu (1:38,46 min), pozwolił mu ostatecznie zająć dwunastą lokatę. Również na szóstej pozycji w swojej serii 50 metrów stylem dowolnym (S3) finiszował Otowski. Drugi z naszych reprezentantów jedną długość basenu pokonał w 1:26,83 min, co w stawce jedenastu zawodników przełożyło się na ostatnie miejsce.

————

Screen: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL