ME w siatkówce na siedząco: Polacy wyszli z grupy!

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco. Biało-czerwoni wygrali po trzysetowym meczu z Włochami i uplasowali się na drugiej pozycji w grupie A.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni udział w mistrzostwach Starego Kontynentu rozpoczęli od porażki z gospodarzami turnieju, Chorwatami 0:3. Mecz przeciwko Włochom, miał zadecydować, czy nasi siatkarze prowadzeni przez Bożydara Abadżijewa przejdą do kolejnej fazy, czy będą walczyć o miejsca 9-13. Pierwszy set ułożył się po myśli naszej reprezentacji, któa oddała jedynie dziewięć punktów. Druga partia była bardziej wyrównana, ostatecznie zakończyła się zwycięstwem Polski 25:17. W trzecim secie Włosi zdobyli czternaście punktów i tym samym to biało-czerwoni świętowali awans do kolejnej fazy. Ciężar zdobywania punktów równomiernie spoczął na drużynie, po siedem punktów zanotowali Marcin Musielak, Michał Wypych, Robert Wydera, sześć Michał Stando, zaś po dwa Piotr Truszkowski, Piotr Siciński, Piotr Tosko, Michał Machowski, Andrzej Małecki, zaś jeden Andrzej Majka.

————

Fotografia: https://www.facebook.com/siatkowkanasiedzaco/.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL