ME w siatkówce na siedząco: Półfinał nie dla biało-czerwonych

Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco nie awansowała do półfinału mistrzostw Europy rozgrywanych w Chorwacji. Nasi siatkarze przegrali w 1/4 z Ukrainą w trzech setach i teraz powalczą o miejsca 5-8.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Po porażce z gospodarzami turnieju oraz wygranej z Włochami, biało-czerwoni spotkali się w ćwierćfinale z zespołem Ukrainy. Siatkarze prowadzeni przez Bożydara Abadżijewa niestety przegrali po trzysetowym meczu. W pierwszej partii zdobyliśmy dwanaście punktów, w drugiej było już znacznie lepiej, bowiem Polacy uzyskali dziewiętnaście punktów. Niestety w trzecim secie nie udało się odwrócić losów meczu, zakończył się on zwycięstwem Ukrainy do czternastu.  Najlepszym punktującym w zespole rywali był Denys Bytczenko z dwunastoma punktami, w naszej ekipie osiem punktów na swoim koncie zapisał Marcin Musielak. Teraz Polaków czeka mecz o miejsca 5-8 z ekipą Holandii.

W półfinale spotkają się pogromcy naszego zespołu Ukraińcy i Chorwaci, w drugim meczu zagrają Rosjanie z ekipą Bośni i Hercegowiny.

Polska – Ukraina 0:3 (12:25, 19:25, 14:25)

————

Fotografia: https://www.facebook.com/siatkowkanasiedzaco/.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL