Medale polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w taekwondo

Czteroosobowa kadra Polski w parataekwondo prowadzona przez trenerów Jarosława Kosmalę oraz Ireneusza Bracha brała udział w otwartych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Manchesterze. Polskie barwy reprezentowali Maciej Kęsicki,  Janusz Siudaj, Tomasz Rożniatowski, Wojciech Gołaski. Biało-czerwoni wrócą z Wielkiej Brytanii ze złotem i brązem.

W kategorii wagowej do 70 kg w klasie niepełnosprawności K-44 startował Maciej Kęsicki. Polak sięgnął po brązowy medal w tej rywalizacji. Kęsicki, aby zdobyć medal, potrzebował jednej wygranej walki. I tak też się stało, gdy na początek zwyciężył 18:7 z Chorwatem Edim Karadzicem. W półfinale lepszy od Polaka okazał się Juan Diego Garcia Lopez z Meksyku, a walka zakończyła się wynikiem 4:19. Pogromca Polaka sięgnął ostatecznie po złoto po wygranej 2:0 z Imamaddinem Chalilowem z Uzbekistanu. Drugi brąz wywalczył Giorgi Nikoladze z Gruzji.

Było to jedyne zwycięstwo odniesione przez Polaka na mistrzostwach Europy. Tomasz Rożniatowski w kategorii powyżej 80 kilogramów w klasie niepełnosprawności K-44 został sklasyfikowany na miejscach 5-8. Niestety nie udało mu się wygrać pierwszej walki z Davidem Maladze z Gruzji. Rywal był lepszy 30:17. W finale tej kategorii triumfował Chorwat Ivan Mikulic, który pokonał 9:2 Turka Mehmeta Sami Saraca. Po brąz sięgnęli pogromca Polaka Gruzin Makadze oraz Ukrainiec Orest Pylypiak.

W tej samej klasie K-44 startował jeszcze Wojciech Gołaski.Polak rywalizujący w kategorii wagowej do 80 kilogramów uplasował się na miejscach 9-16.  Gołaski zaczął zmagania od 1/8 finału, gdzie niestety przegrał 5:23 z Turkiem Oklay Atalay 5:23. Mistrzem Europy został Joseph Lane, który pokonał Asedbeka Toshtemirova 8:3. Podium uzupełnili Meksykanin Luis Mario Najera i Turek Atalay.

Nasz jedyny reprezentant w klasie niepełnosprawności K-41 Janusz Siudaj uzyskał pierwsze miejsce. W klasie do 70 kilogramów Polak był jedynym zawodnikiem, który się zgłosił. Mimo tego na jego szyi zawisł złoty medal.

————

Fot. Michał Pawlak/Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL