Fot. Adrian Stykowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start"

Medale Gołasia i Walasa na Pucharze Świata w Szwajcarii

W szwajcarskiej miejscowości Veysonnaz w dniach 10-14 stycznia rozegrano pierwsze w tym roku zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W imprezie poprzedzającej mistrzostwa biało-czerwone barwy reprezentowali Michał Gołas wraz z przewodnikiem Kacprem Walas, którzy trzykrotnie ukończyli rywalizację na podium.

18-letni Michał Gołaś to ubiegłoroczne odkrycie i bez wątpienia wielki talent w polskiej kadrze paraolimpijskiej w narciarstwie alpejskim. W debiucie na mistrzostwach świata, które odbywały się wówczas w Hafjell w Norwegii, trzykrotnie kończył rywalizację na czwartym miejscu, sygnalizując w ten sposób rywalom z czołówki, że w kolejnych sezonach mocno trzeba będzie z nim się liczyć. Startuje w grupie zawodników z dysfunkcją wzroku wraz z przewodnikiem Kacprem Walasem, z którym na co dzień reprezentuje barwy klubu START Bielsko-Biała.

W przededniu mistrzostw świata, które od 19 do 29 stycznia zorganizuje położona w hiszpańskiej części Pirenejów górska miejscowość Espot, biało-czerwoni mieli sposobność sprawdzić swoją dyspozycję podczas zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Veysonnaz (10-14.01). Wystąpili w trzech spośród czterech rozgrywanych konkurencji, zdobywając medale we wszystkich kolorach: złoty i brązowy w slalomie gigancie oraz srebrny we wczorajszym slalomie. Komplet wygranych odnotował włoski duet w składzie Giacomo Bertagnolli i Andrea Ravelli, którzy w jednym z konkursów giganta w dwóch przejazdach uzyskali identyczny rezultat jak Polacy, ex aequo zajmując pierwszą lokatę.

————

Fot. Adrian Stykowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL