Fot. Bartłomiej Zborowski

Medaliści lekkoatletycznych mistrzostw Europy – Bydgoszcz 2021 [AKTUALIZACJA]

Złoto (15):

  • Joanna Mazur/Michał Stawicki – 1500m (T11)
  • Karolina Strawińska – rzut dyskiem (F55)
  • Faustyna Kotłowska – rzut dyskiem (F64)
  • Michał Derus – 100 metrów (T47)
  • Bartosz Tyszkowski – pchnięcie kulą (F41)
  • Renata Śliwińska – pchnięcie kulą (F40)
  • Aleksander Kossakowski/Krzysztof Wasilewski – 5000 metrów (T11)
  • Lucyna Kornobys – pchnięcie kulą (F34)
  • Maciej Lepiato – skok wzwyż (T43/44/63/63)
  • Joanna Mazur/Michał Stawicki – 400m (T11)
  • Piotr Kosewicz – rzut dyskiem (F52)
  • Karolina Kucharczyk – skok w dal (T20)
  • Joanna Oleksiuk – pchnięcie kulą (F33)
  • Mirosław Madzia – rzut dyskiem (F11)
  • Janusz Rokicki – pchnięcie kulą (F57)

Srebro (20):

  • Michał Głąb – pchnięcie kulą (F33)
  • Maciej Sochal – rzut maczugą (F32)
  • Katarzyna Kisiel – 400 metrów (T47)
  • Lech Stoltman – pchnięcie kulą (F55)
  • Natalia Jasińska – rzut dyskiem (F38)
  • Łukasz Czarnecki – rzut oszczepem (F37/38)
  • Jagoda Kibil – 200 metrów (T35)
  • Barbara Bieganowska-Zając – 1500 metrów (T20)
  • Krzysztof Ciuksza – 100 metrów (T36)
  • Tomasz Pauliński – pchnięcie kulą (F34)
  • Alicja Jeromin – 200 metrów (T47)
  • Bartosz Górczak – pchnięcie kulą (F53)
  • Michał Kotkowski – 400 metrów (T37)
  • Robert Jachimowicz – rzut dyskiem (F52)
  • Aleksander Kossakowski/Krzysztof Wasilewski – 1500 metrów (T11)
  • Marek Wietecki – rzut oszczepem (F13)
  • Michał Kotkowski – 200 metrów (T37)
  • Krzysztof Ciuksza – 400 metrów (T36)
  • Alicja Jeromin – 100 metrów (T47)
  • Renata Śliwińska – rzut dyskiem (F41)

Brąz (14):

  • Lucyna Kornobys – rzut oszczepem (F34)
  • Agata Gałan – 400 metrów (T47)
  • Łukasz Wietecki – bieg na 5000 metrów (T13)
  • Marta Piotrowska – skok w dal (T37)
  • Łukasz Mamczarz – skok wzwyż (T43/44/63/63)
  • Mateusz Wojnicki – rzut oszczepem (F34)
  • Maciej Sochal – pchnięcie kulą (F32)
  • Justyna Franieczek – 400 metrów (T20)
  • Róża Kozakowska – pchnięcie kulą (F32)
  • Zofia Kałucka – race running 100 metrów (RR3)
  • Mateusz Owczarek – skok w dal (T37)
  • Klaudia Maliszewska – pchnięcie kulą (F35)
  • Katarzyna Piekart – rzut oszczepem (F46)
  • Piotr Kąkol – pchnięcie kulą (F57)

————

Fot. główne: Bartłomiej Zborowski

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL