Metro Cup 2017: Tylko jedno zwycięstwo rugbistów w Warszawie

Przygotowująca się do mistrzostw Europy dywizji A polska reprezentacja rugby na wózkach turniej Metro Cup 2017 rozgrywany w Arenie Ursynów zakończyła z jedną wygraną i trzema porażkami. Drugiego dnia biało-czerwoni zaznali porażki w starciu z Szwecją oraz Danią.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od trzeciego zwycięstwa Duńczyków. Tym razem pokonali oni Niemców 49:43. Następnie w Arenie Ursynów oglądaliśmy nasz zespół, Polacy okazali się słabsi od Szwedów 42:52. Po spotkaniu gospodarzy z ekipą „Trzech Koron” swój mecz rozegrali Francuzi i Niemcy. „Trójkolorowi” zanotowali pierwsze zwycięstwo w turnieju pokonując rywali 57:39.  Biało-czerwoni ostatni mecz turnieju rozegrali z  Duńczykami, ci jednak w tegorocznym Metro Cup pozostali niepokonani, z reprezentacją Polski wygrali 56:42. Na koniec warszawskiej imprezy Francuzi byli lepsi 48:45 od Szwedów.

W sobotę dowiedzieliśmy się również, w jakim składzie biało-czerwoni zaprezentują się na Mistrzostwach Europy dyw. A  rozpoczynających się 27 czerwca. W Koblenz zobaczmy Krzysztofa Kosidera, Dominika Rymera, Tomasza Witkowskiego, Krzysztofa Kapustę, Pawła Szostaka, Rafała Rockiego, Leszka Łachmanowicza, Łukasza Szałabskiego, Arkadiusza Henicza, Izabelę Sopalską Rybak, Tomasza Bidusia i Mateusza Wawczaka.

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL