Michał Salwa z brązem Pucharu Świata. Trzy krążki polskich ciężarowców w Manchesterze

Trzy medale, jeden złoty i dwa brązowe, to dorobek z jakim powrócili z Pucharu Świata w Manchesterze nasi ciężarowcy. W ostatnim dniu startów na trzecim miejscu w kat. do 107 kg uplasował się Michał Salwa.

Na rozgrywany w Manchesterze Puchar Świata udała się dziesięcioosobowa polska reprezentacja. Główny cel ich wyprawy stanowiło uzyskanie jak najlepszych wyników, które umożliwiłyby zdobycie kwalifikacji na igrzyska paraolimpijskie w Tokio. Biało-czerwoni zakończyli zmagania z dorobkiem jednego złota oraz dwóch brązowych krążków, co w gronie 20 notowanych krajów wywindowało ich na dziewiątą lokatę.

W drugiej części Pucharu Świata po brązowy kruszec w limicie wagowym do 107 kg sięgnął Michał Salwa. Sztangista Startu Wrocław sklasyfikowany został z rezultatem 186 kg, który uzyskał po poprawce w drugiej próbie. Atak do 193 kg decyzją sędziów uznany został za spalony. Złoty medal przypadł w udziale Ukraińcowi Antonowi Kriukowowi, który zaliczył ostatecznie 240 kg. Srebro trafiło natomiast do Gruzina Gruzin Akaki Jintcharadze mogącego pochwalić się wyciśniętymi 190 kg.

O podium w rywalizacji do 80 kg otarł się Tomasz Kociubiński. Zawodnik Stowarzyszenia Sportowego Hałas Team sezon startowy otworzył od 172 kg, tracąc dwa kilogramy do brązu, który wpadł na konto Marokańczyka Abderrahima El Ammariego. Z medalu z najcenniejszego kruszcu okraszonego wynikiem 186 kg cieszył się Gruzin Ahmad Razm Azar, pokonując różnicą jednego kilograma Greka Gkremislava Moysiadisa.

Piątą lokatę w kategorii do 72 kg wywalczył Artur Lis, zaliczając 150 kg. Zmagania zdominowali Brytyjczycy, zdobywając dwa najcenniejsze medale. Triumfował Micky Yule (182 kg) przed Nathanielem Wildingiem (175 kg), a podium uzupełnił Emmanuel Nii Tettey Oku z Ghany (168 kg).

94 kg uzyskane w drugiej serii dało również piąte miejsce trenującej we Wrocławiu Beacie Jankowskiej. W grupie do 79 kg ze złota cieszyła się Chilijk Maria Ortiz (116 kg), która w pokonanym polu zostawiła swoją rodaczkę Marion Serrano Guajardo (110 kg) oraz Marokankę Sanae Soubane (100 kg).

Na piątym miejscu w zmaganiach do 88 kg uplasował się również Tomasz Majewski, któremu zaliczono 163 kg. Będący pretendentem do wygranej Wawrzyniec Latus spalił wszystkie swoje podejścia i nie został objęty klasyfikacją. Tu z kolei laur zwycięstwa powędrował do Franzuza Rafika Arabata, który wycisnął 190 kg. Po 180 kg uzyskali Japończyk Hideki Odo i Węgier Sedric Watchou Kouokam, stąd o kolejności na podium rozstrzygnęła masa ciała. Lżejszy okazał się zawodnik Kraju Kwitnącej Wiśni i to jemu ostatecznie przyznano srebro.

————

Fot.: START Wrocław.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL