Międzynarodowy Turniej Goalball dla Wrocławia!

W miniony weekend już po raz czwarty w historii odbył się Międzynarodowy Turniej Goalball w Dąbrowie Górniczej. Po raz trzeci z rzędu bezkonkurencyjni byli Wrocławianie. Przed turniejem zastanawiano się, czy w zawodach najlepsi okażą się zawodnicy z Węgier czy Wrocławia, a może inna drużyna włączy się o zwycięstwo.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Madziarze wygrali pierwszą edycję zawodów, zaś kolejne dwie padły łupem zespołu z Dolnego Śląska. W turnieju brało udział osiem ekip, w grupie A zagrały zespoły z Wrocławia i Lublina oraz ukraińska drużyna z Charkowa i rumuńska LSDV Cluj. W gr. B, z ekipą z węgierskiego Budapesztu mierzyły się polskie zespoły: Laski, Katowice, Bydgoszcz.

Do półfinału awansowali z gr. A broniący tytułu zawodnicy z Wrocławia i rumuńskiego Cluj, zaś z gr. B – Węgrzy i gracze z Katowic. W 1/2 nie doszło do niespodzianki, do finału dostali się zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy pokonali drużynę z Katowic 17:7 oraz Węgrzy, którzy byli lepsi od Rumunów 12:2.

Finał był niezwykle emocjonujący, ostatecznie ze zwycięstwa w Dąbrowie Górniczej cieszyli się Wrocławianie,którzy od Węgrów okazali się lepsi 13:10. Tym samym po raz trzeci z rzędu wygrali w tym turnieju.

Na zdjęciu Wrocław, od lewej: Jacek Osuch (Asystent), Jakub Źrebiec, Kamil Czachara, Marcin Lubczyk, Adrian Piotrowicz, Wacław Falkowski (Trener).

Foto: Goalball Polska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL