Mistrzostwa świata w rugby na wózkach: Przegrywamy z mistrzami Europy

Pierwszy dzień mistrzostw świata w rugby na wózkach, a serca polskich kibiców już rozgrzane. Na parkiecie w Sydney po jednej stronie stanęła reprezentacja Polski, po drugiej drużyna z Wielkiej Brytanii. Obecny mistrz Europy dziś okazał się lepszy. Polska przegrywa pierwsze starcie na mistrzostwach świata w Sydney. 

Wielka Brytania jest piątą drużyną świata według rankingu IWRF. Obecnie jest mistrzem Europy. Na swoim koncie ma już 5 złotych medali mistrzostw starego kontynentu. Reprezentacja gra pod wodzą doświadczonego trenera Paula Shaw. Rugby na wózkach jest dyscypliną dosyć dobrze rozwiniętą na terenie Wielkiej Brytanii. Znajdują się tam 24 profesjonalne kluby. W sześciu z nich prężnie działają programy dla dzieci w wieku 8-17 lat. Tak silny przeciwnik na samym początku naszej drogi po najlepsze światowe trofea? Reprezentacja Polski tak skomentowała dzisiejszy mecz w mediach społecznościowych:

Mistrz Europy dał nam niezły wycisk, ale potraktowaliśmy mecz szkoleniowo i na pewno wiemy do jakiego celu warto dążyć. Czas odpocząć i przygotować siły na jutrzejszy mecz z Kanadą

Nasza reprezentacja aktualnie zajmuje 17. pozycję w rankingu IWRF. Pod kierunkiem trenera Janusza Kozaka zdobyła awans na mistrzostwa świata. Jednak ze względu na finansowe braki, udział w mistrzostwach stał po znakiem zapytania. Pomogli kibice! Grosz do grosza i dzięki szybkiej i zgranej akcji, zawodnicy i sztab mogli dziś stawić czoła Mistrzom Europy. Niestety na czole została duża śliwa. To był mocny bój. Nie zabrakło szybkich akcji, spektakularnych uderzeń i upadków. Mecz zakończył się wynikiem 31:55. Ale to dopiero początek. Czasem mocny cios na starcie podnosi poziom adrenaliny po to, aby w kolejnych starciach pomogła ona w zdobywaniu punktów.

Zawodnicy powołani na mistrzostwa świata:

Wielka Brytania: Stuart Robinson (3.5), Aaron Phipps (3.5), Jim Roberts (3.0), Jamie Stead (2.5), Ayaz Bhutan (2.5), Gavin Walker (2.0), Chris Ryan (2.0), Nicholas Cummins (1.5), Myles Pearson (1.5), Ryan Cowling (1.0), Muhammad Islam (0.5) oraz Jonathan Coggan (0.5).

Polska: Krzysztof Kosider (0.5), Dominik Rymer (1.0), Tomasz Witkowski (1.5), Krzysztof Kapusta (2.0), Paweł Sierakowski (2.0), Izabela Sopalska-Rybak (2.5), Paweł Szostak (2.0), Rafał Rocki (2.0), Leszek Łachmanowicz (2.0), Łukasz Szałabski (2.0), Arkadiusz Henicz (2.5) oraz Mateusz Wawczak (3.5).

————

Źródło fot. oraz cytowanego tekstu: Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL