MŚ w bocci: Iskrzycki i Urbański ze zmiennym szczęściem

Pierwsze mecze na mistrzostwach świata w bocci rozegrali nasi reprezentanci Polski. Damian Iskrzycki w Liverpoolu wygrał jeden mecz i jeden przegrał, zaś Mateusz Urbański ma jedną porażkę. Jutro biało-czerwonych czekają kolejne ważne mecze, istotne z uwagi na awans do kolejnej fazy. 

Od dziś w Exhibition Centre w Liverpoolu przedstawiciele 33 krajów z całego świata ruszyli do walki o tytuł najlepszych zawodników na świecie w bocci. W zawodach uczestniczy dwójka naszych reprezentantów Damian Iskrzycki oraz Mateusz Urbański. Obaj panowie to nasze szanse na historyczny start Polaka na Igrzyskach Paraolimpijskich w japońskim Tokio w 2020 roku.

Poruszający się na wózku Damian Iskrzycki (BC3) z Rudzicy na Wyspy Brytyjskie przyjechał jako aktualny wicemistrz Europy oraz dziewiąty zawodnik na świecie. Polak pierwszego dnia mistrzostw świata rywalizował z dwoma zawodnikami. Na inaugurację pokonał reprezentanta Francji Samira van der Bekena. Po czterech rundach było 4:4, jednak w dogrywce lepszy okazał się polski zawodnik. Samir notowany jest niżej od Polaka w światowym rankingu, plasuje się na 27. lokacie. W drugim spotkaniu grupy H Avelino Andrade (26. BISFed) z Portugalii zakończył swój mecz z Rosjaninem Aleksandrem Liegostajewem (10. BISFed) z wynikiem 2:2, jednak przegrał tak jak Francuz po dogrywce.

Mecz z Portugalczykiem Andrade Polak rozpoczął od porażki 0:2 w pierwszym endzie. Na szczęście w drugim nasz reprezentant doprowadził do wyrównania (2:2). Rywal podwyższył na 5:2 po trzecim endzie i sytuacja Damiana stała się niezwykle trudna. Ostatecznie Iskrzycki przegrał mecz 2:6. Teraz czeka go ostatni mecz z Rosjaninem Aleksandrem Liegostajewem.

W BC2 Mateusz Urbański (34. miejsce w rankingu światowym) nie udział w MŚ niestety rozpoczął od porażki 2:5 z Argentyńczykiem Luisem Cristaldo – szóstym zawodnikiem rankingu światowego. W drugim meczu Brytyjka Claire Taggart przegrała z Koreańczykiem Jeongminem Sohn 3:5.  W poniedziałek Urbański zmierzy się właśnie z zawodnikiem z Azji – jedenastym zawodnikiem na świecie, zaś we wtorek z reprezentantką Wysp Brytyjskich notowaną na 25. lokacie w rankingu BISFed.

Udział w BISFed 2018 World Boccia Championships jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Plan gier Polaków:

Poniedziałek – 13.08.
11:30 Ind. BC2  Mateusz Urbański – Jeongmin Sohn (Korea Południowa)
15:15 Ind. BC3  Damian Iskrzycki –  Aleksander Liegostajew (Rosja)
Wtorek – 14.08.
10:15 Ind. BC2  Mateusz Urbański –  Claire Taggart (Wielka Brytania)
————
error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL