MŚ w judo: Biało-czerwoni startowali w Portugalii

Dwóch zawodników reprezentowało nasz kraj na mistrzostwach świata w judo osób niepełnosprawnych rozgrywanych w Portugalii. Niestety zarówno Grzegorz Służałek jak i Leon Choiński nie zdołali wygrać walki na imprezie w Odivelas.

W kategorii do 81 kilogramów Grzegorz Służalek rozpoczął od wolnego losu. Jego rywalem miał być zwycięzca walki między Amerykaninem Adnanem Guticiem, a Chińczykiem Weijun Ma. Lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając przed czasem. Starcie między Polakiem i Amerykaninem o finał ćwiartki A potoczyło się bardzo szybko, po 46 sekundach Służalek został rzucony na plecy i zakończył tym samym udział w MŚ. Mistrzem świata w tej kategorii został Jung Min Lee z Korei Południowej, który w finale wygrał z Azerem Huseynem Rahimli. Podium uzupełnili Francuz Nathan Petit i Rosjanin Rusłan Albagacziew.

Dwanaście sekund trwała walka Leona Choińskiego z Rovshanem Safarovem z Azerbejdżanu w kategorii do -90 kilogramów. Zawodnik TS Judo Gryf Słupsk przegrał z brązowym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro przez Ippon (w niższej kategorii -81kg). Po złoto sięgnął Ukrainiec Ołeksandr Nazarenko, który pokonał Rosjanina Władymira Fedina. Brązowe krążki zdobyli Elliot Stewart z Wielkiej Brytanii (w walce o trzecie miejsce zwyciężył z Safarovem) oraz Irańczyk Vahid Nouri.

Judo na igrzyskach paraolimpijskich rozgrywane jest w trzynastu kategoriach, siedmiu męskich (-60, -66, -73, -81, -90, -100, +100) i sześciu kobiecych (-48, -52, -57, -63, -70, +78). W zawodach biorą osoby z dysfunkcją wzroku (B1-B3). Do tej pory w tej konkurencji nie mieliśmy swojego reprezentanta na najważniejszej imprezie czterolecia.

 

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL