MŚ w kolarstwie torowym: Polskie tandemy na „szóstkę” w czasówce

Trzeciego dnia trwających w Kanadzie mistrzostw świata w kolarstwie torowym biało-czerwoni nie zdołali powiększyć medalowego dorobku. Najbliżej podium znaleźli się startujący na tandemie Angelika Biedrzycka wraz z Edytą Jasińską oraz Adam Brzozowski wraz z Kamilem Kuczyńskim, którzy jazdę na czas zakończyli na szóstej lokacie.

W przedostatnim dniu torowych mistrzostw świata na welodromie w Milton rozdano medale m.in. w czasówce tandemów. Do rywalizacji o krążki na dystansie 1 km przystąpiły cztery polskie duety. Satysfakcję ze swojego występu powinna odczuwać Angelika Biedrzycka wraz z pilotką Edytą Jasińską, które otworzyły indywidualne zmagania. Polki dość długo przewodziły stawce, a uzyskany przez nie rezultat 1:10,438 min zapewnił im ostatecznie szóstą lokatę. Trzynaste miejsce w stawce szesnastu par zajęły Justyna Kiryła wraz z pilotką Aleksandrą Tecław, które cztery okrążenia przemierzyły w 1:12,941 min. Tęczowe koszulki mistrzyń globu założyły Brytyjki Sophie Tornhill i Helen Scott (1:04,953 min), które wykręciły o 2,031 s szybszy wynik od zawodniczek Pomarańczowych, Larissy Klaassen i Imke Brommer. Na najniższy stopień podium wskoczyły Nowozelandki, Emma Foy i Hannah van Kampen, tracąc do zwyciężczyń 2,399 s.

22 pary pojawiły się na starcie czasówki w męskich tandemach. Marcin Polak i Michałem Ładoszem, czyli świeżo upieczeni mistrzowie świata w wyścigu na dochodzenie, otworzyli drugą dziesiątkę, notując na „kresce” czas 1:04,176 min. Adam Brzozowski wraz z pilotem Kamilem Kuczyńskim, podobnie jak duet Biedrzycka/Jasińska, uplasował się  z wynikiem 1:02,591 min na szóstym miejscu. Tytuł mistrzów świata zgarnęli Brytyjczycy Neil Fachie i Mattew Rotherham, którzy jako jedyni w stawce zdołali zejść poniżej minuty – 59,724 s. Srebrny kruszec ze stratą 0,599 s wywalczyli ich rodacy, James Ball oraz Lewis Stewart. Brąz powędrował z kolei do niemieckich kolarzy, Kaia-Kristiana Kruse i Roberta Forstemanna (+1,954 s).

W ostatnim dniu mistrzostw nasze tandemy zaprezentują się w sprincie. Brązowego medalu wywalczonego przed rokiem w Apeldoorn bronić będą w tej specjalności Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński.

————

Fot.: Natalia Bos.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL