MŚ w lekkiej atletyce: Kornobys i Śliwińska ze srebrnymi medalami w Londynie!

Dwa srebrne medale w pchnięciu kulą zdobyły Polki podczas czwartego dnia mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Z tytułu wicemistrzyń świata cieszyły się Lucyna Kornobys oraz Renata Śliwińska.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Do Londynu Lucyna Kornobys, która lekkoatletykę uprawia od siedmiu lat, poleciała jako współliderka list światowych. Wraz z Chinką Lijuan Zou będąca aktualną mistrzynią paraolimpijską w tej konkurencji posłała w tym roku kulę na odległość 8,20 m. To wynik o 13 cm słabszy od rekordu życiowego naszej 39-letniej zawodniczki mającej w swoim dorobku osiem medali największych międzynarodowych imprez – mistrzostw świata i Europy oraz igrzysk paraolimpijskich zarówno w pchnięciu kulą jak i rzucie oszczepem. Reprezentantka Państwa Środka jako jedyna z całej stawki dzisiejszego konkursu pochwalić mogła się życiówką powyżej ośmiu i pół metra (8,75 m) ustanowioną podczas ubiegłorocznego olimpijskiego finału w Rio. Konkurs był niezwykle emocjonujący, Polka złoto przegrała z Azjatką o centymetr. Zwycięski rezultat Chinki to 8,23m. Na najniższym stopniu podium stanęła Jessica Hamill z Nowej Zelandii.

Srebro wywalczyła również w pchnięciu kulą Renata Śliwińska (F40). Polka uzyskała nowy rekord życiowy 7,23m Zwyciężyła Rima Abdelli z Tunezji z wynikiem 7,57m, zaś srebro zdobyła jej rodaczka Raja Jebali, która z Polką przegrała o centymetr.

Tuż za podium uplasował się w dysku F11 Mirosław Madzia. W najlepszej próbie uzyskał 30,55m. Triumfował Brazylijczyk Alekssandro Silva z wynikiem 43,32m. Srebro zodbył Bil Marinković z Austrii (33,42m), a brąz Kolumbijczyk Angulo Belizario (32,46m).

Dziesięciu zawodników rywalizowało w biegu na 200-metrów T37. Nasz kraj reprezentował Michał Kotkowski. 18-latek bardzo dobrze prezentuje się w Londynie, po rekordzie życiowym na 800-metrów, teraz ustanowił najlepszy wynik w karierze na 200-metrów. Polak uzyskał 24,80s, tym samym po raz pierwszy pokonał granicę 25,00s. Michał przegrał z Mostafą Mohamedem z Egiptu (24,34s) i Brazylijczykiem Mateusem Evangelistą Cardoso (24,75s). Jego wynik był piątym w eliminacjach, w pierwszym biegu lepsze czasy uzyskali Charl Du Toit z RPA (24,51s) oraz Sofiane Hamdi z Algierii (24,59s)

Do finału biegu na 400-metrów kat. T20 awansowała Barbara Niewiedział z drugim wynikiem. Niestety ta sztuka nie udała się Arlecie Meloch.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL