MŚ w lekkiej atletyce: Stoltman i Sochal wicemistrzami świata!

Dwa srebra w konkurencjach rzutowych dorzucili biało-czerwoni po czwartkowej rywalizacji na stadionie w Londynie. Wicemistrzami świata zostali Lech Stoltman oraz Maciej Sochal.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dwóch naszych zawodników oglądaliśmy w pchnięciu kulą w kategorii F55. Medal srebrny wywalczył Lech Stoltman. Gorzowski lekkoatleta uzyskał 11,37m. Brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro przegrał jedynie z Bułgarem Ruzhdim Ruzhdi. Rywal spisał się fenomenalnie, bijąc rekord świata w tej kategorii niepełnosprawności z wynikiem 12,47m. Brąz wywalczył z rekordem mistrzostw w kategorii F54 Hamed Amiri. Na piątej lokacie z wynikiem 10,60m uplasował się Karol Kozuń. Startowało ośmiu zawodników.

Srebro wywalczył również Maciej Sochal w konkurencji F32. Polak, który w dorobku ma złoto z Rio w tej konkurencji uzyskał w najlepszej próbie 33,22m – najlepszy wynik w tym sezonie. Triumfował reprezentant Algierii Lahouari Bahlaz z rezultatem 34,31m. Podium uzupełnił Stephen Miller z Wielkiej Brytanii, który rzucił 29,32m. Startowało dziewięciu zawodników. 29-latka czeka jeszcze w Londynie niedzielny start w pchnięciu kulą.

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL