MŚ w lekkoatletyce, dzień 1.: Piątkowy plan startów Polaków

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie rozpoczynają się już dziś! Po raz pierwszy w historii zawody dla lekkoatletów pełno- i niepełnosprawnych rozegrane zostaną w tym samym miejscu. W piątek na pięknym stadionie, który przed pięcioma laty podczas igrzysk gościł najlepszych na kuli ziemskiej sportowców olimpijskich i paraolimpijskich, na starcie pojawi się pięcioro Polaków.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Biało-czerwoni wystąpią w trzech finałach i dwóch rundach eliminacyjnych mających na celu wyłonienie późniejszych finalistów.

Jako pierwsza z biało-czerwonych na bieżni olimpijskiego stadionu pojawi się Małgorzata Ignasiak, która w sesji porannej pobiegnie na dystansie 200 metrów (T12). 22-latce, która w niedawno zakończonych mistrzostwach Polski wywalczyła trzy krążki (dwa złote i jeden brązowy), w finale tej konkurencji przyjdzie rywalizować z dwoma zawodniczkami.

W sesji wieczornej czekać nas będą dwa finały z udziałem Polaków. Jako pierwsza na placu boju w konkursie rzutu maczugą (F32) zaprezentuje się Katarzyna Słomka. Chwilę po niej do koła wejść powinien jej klubowy kolega, Janusz Rokicki, który bronił będzie wywalczonego przed dwoma laty w Dausze tytułu mistrza świata w pchnięciu kulą (F57). W tym roku podczas zawodów w Słubicach 42-latek oddał najlepsze w tym sezonie pchnięcie na 14,86 m.

O wejście do finału 200 metrów w grupie T47 powalczy Alicja Fiodorow, mutlimedalistka mistrzostw świata i Europy oraz igrzysk paraolimpijskich. Przed dwoma laty w konkurencji tej zajęła najbardziej nielubianą przez wszystkich sportowców czwartą pozycję. O awans do finału 800 metrów (T38) spróbuje także pokusić się Michał Kotkowski.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan piatkowych startów Polaków wraz z godzinami według polskiego czasu:

Małgorzata Ignasiak – 200 metrów (T12) – FINAŁ – godz. 12:15
Katarzyna Słomka – rzut maczugą (F32) – FINAŁ – godz. 20:00
Janusz Rokicki – pchnięcie kulą (F57) – FINAŁ – godz. 20:10
Michał Kotkowski – 800 metrów (T38) – eliminacje, 1 z 3 serii – godz. 21:25
Alicja Fiodorow – 200 metrów (T47) – eliminacje, 1 z 2 serii – godz. 22:30.

Transmisja z zawodów dostępna będzie na stronie www.paralympic.org.

Zachęcamy także do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie na bieżąco dostępne będą informacje o wynikach naszych reprezentantów.

———-

Fot.: World Para Athletics Championships London 2017.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL