MŚ w parabadmintonie: Bartusz w ćwierćfinale miksta!

W południowokoreańskim Ulsan pierwsze starty za sobą mają biało-czerwoni. Na początek czempionatu globu swoje mecze rozegrały nasze panie Maria Bartusz i Daria Bujnicka w grze mieszanej kat. SS6 z zagranicznymi partnerami. Z awansu do ćwierćfinału cieszyła się dzisiaj ta pierwsza.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Jako pierwsza zaprezentowała się na MŚ Maria Bartusz. Polka w parze z Hindusem Markiem Josephem Dharmai’em trafiła w grupie A kat. niepełnosprawności SS6 (zawodnicy o niskim wzroście) na rozstawionych z numerem 1 Andrew Martina i Rachel Choong. Brytyjczycy okazali się lepsi 21:10, 21:11. W drugim meczu rywalami Hinduski i Polaka byli Kim Myung Hoon oraz Egipcjanka Yasmina Eissa. Tym razem mecz zakończył się zwycięstwem Bartusz i Dharmaia 21:11, 21:14.

Dwie porażki i zwycięstwo taki bilans w mikście ma Daria Bujnicka, również rywalizująca w tej klasie niepełnosprawności. Polka swoje mecze w mikście rozegrała razem z Japończykiem Yohei Hatakeyamą. Ciekawy przebieg miał mecz przeciwko australijskiej parze Luke Missen/Kobie Jane Donovan. Pierwszy set Polka i Japończyk wygrali pewnie do 14. Następnie w drugiej partii przegrali na przewagi 24:26, zaś w trzeciej niestety ugrali zaledwie trzy punkty. Następny mecz okazał się zwycięski Hatakayama i Bujnicka pokonali Bunthana Yaemmali z Tajlandii oraz Dunkę Emilie Meyer-Larsen w obu setach 21:17. Trzecie spotkanie stoczyli z rozstawionymi z dwójką Francuzem Fabienem Moratem i Brytyjką Rebeccą Bedfod. Rywale okazali się lepsi 21:10, 21:15. Niestety polsko-japońska para zajęła trzecie miejsce i odpadła z turnieju.

Wyniki – miksty (SS6):

Maria Bartusz i Mark Joseph Dharmai (Indie) vs. Rachel Choong (Anglia) i Andrew Martin (Anglia) – 0:2 (10:21, 11:21)

Daria Bujnicka i Yohei Hatakeyama (Japonia) vs. Kobie Jane Donovan i Luke Missen (Nowa Zelandia) – 1:2 (21:14, 24:26, 3:21)

Maria Bartusz i Mark Joseph Dharmai (Indie) vs. Yasmina Eissa (Egipy) i Kim Myung Hoon (Korea Południowa) – 2:0 (21:11, 21:14)

Daria Bujnicka i Yohei Hatakeyama (Japonia) vs. Simone Emilie Meyer Larsen (Dania) i Bunthan Yaemmali (Tailandia) – 2:0 (21:17, 21:17)

Daria Bujnicka i Yohei Hatakeyama (Japonia) vs. Rebecca Bedford (Anglia) i Fabien Morat (Francja) – 0:2 (10:21, 15:21)

————

Fot.: Para-Badminton Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL