MŚ w parabadmintonie: Zwycięstwa Mroza i Bartusz w singlu

Ze zmiennym szczęściem w grze pojedynczej startowali biało-czerwoni w pierwszym dniu mistrzostw świata w parabadmintonie, których gospodarzem jest południowokoreański Ulsan. Swoje pierwsze grupowe zwycięstwa odnieśli Bartłomiej Mróz i Maria Bartusz.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W pierwszym dniu rozgrywek singlowych w hali Dongchun Gymnasium zaprezentowało się sześcioro naszych zawodników. Pierwszy na korcie pojawił się Bartłomiej Mróz, który w Korei broni wywalczonego przed dwoma laty srebrnego medalu mistrzostw świata w klasie SU5 (zawodnicy z dysfunkcjami kończyn górnych, bezwład lub amputacja). 23-latek udział w turnieju rozpoczął od szybkiego zwycięstwa. Jego przeciwnikiem w inauguracyjnym spotkaniu grupy B okazał się reprezentant Indii, Chirag Baretha. Mróz na pokonanie Hindusa potrzebował 19 minut i dwóch setów, w których łącznie stracił 18 punktów – 6 w secie pierwszym i 12 w drugim.

Hala jest bardzo wysoka i duża, lecz szybko przyzwyczaiłem się do panujących w niej warunków. Był to mój pierwszy mecz tych mistrzostw. Grało mi się dobrze, moja gra sprawiała wielkie problemy przeciwnikowi, co pozwoliło mi objąć nad nim przewagę – napisał nam po zakończonym spotkaniu Mróz, którego czekają jeszcze dwa mecze grupowe.

Mniej niż kwadrans w singlowym meczu spędziła na korcie Maria Bartusz, mająca już dziś za sobą dwa mecze w mikście. Broniąca brązowego medalu z 2015 roku Polka w swoim pierwszym meczu grupy D w klasie SS6 (gracze niskiego wzrostu) rozbiła w dwóch setach do 3 i 4 punktów pochodzącą z Indii Ruhi Satish Shingade. Druga z naszych reprezentantek w tej klasie, Oliwia Szmigiel, w spotkaniu grupy A zmuszona była uznać wyższość Angielki Rachel Choong, której uległa wyraźnie w dwóch partiach do 8 i 6.

Losy Oliwii Szmigiel w dwóch setach podzielili dziś także Jakub Sikorski, Katarzyna Ziębik oraz Denis Grzesiuk. Grający na wózku Sikorski (kl. WH1) przegrał z Francuzem Sebastienem Martinem 10:21 i 12:21. Pogromczynią Ziębik (kl. SL3 – zawodnicy po amputacjach kończyn dolnych lub ze znacznym ich porażeniem) okazała się Darunee Henpraiwan z Tajlandii (18:21, 15:21). Grzesiuk (kl. SL4 – gracze z niedowładem nogi lub po amputacji) natomiast nie sprostał dziś Fuatowi Soruklu z Turcji, któremu uległ 10:21 i 17:21.

Wyniki – gra pojedyncza:

SU5 (gr. B): Bartłomiej Mróz vs. Chirag Baretha (Indie) – 2:0 (21:6, 21:12)

WH1 (gr. J): Jakub Sikorski vs. Sebastien Martin (Francja) – 0:2 (10:21, 12:21)

SS6 (gr. A): Oliwia Szmigiel vs. Rachel Choong (Anglia) – 0:2 (8:21, 6:21)

SS6 (gr. D): Maria Bartusz vs. Ruhi Satish Shingade (Indie) – 2:0 (21:3, 21:4)

SL3 (gr. A): Katarzyna Ziębik vs. Darunee Henpraiwan (Tailandia) – 0:2 (18:21 i 15:21)

SL4 (gr. E): Denis Grzesiuk vs. Fuat Soruklu (Turcja) – 0:2 (10:21, 17:21)

————

Fot.: Oficjalny Fanpage Bartłomieja Mroza.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL