MŚ w parakolarstwie: Anna Harkowska mistrzynią świata!

Pięknym złotym akcentem biało-czerwoni rozpoczęli drugi dzień rywalizacji podczas kolarskich mistrzostw świata w Pietermaritzburgu. Anna Harkowska po fenomenalnej walce na trasie dzisiejszej czasówki sięgnęła po tytuł mistrzyni świata (kat. C5).

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

To już czwarty krążek wywalczony przez biało-czerwonych podczas tych mistrzostw świata. W dniu wczorajszym po tytuły wicemistrzowskie sięgnęli w wyścigach handbike’ów Renata Kałuża (kat. H3) i Rafał Wilk (H4), Krystian Giera (H4) natomiast stanął na trzecim stopniu podium. Anna Harkowska, będąca aktualną mistrzynią świata w scratchu, (po tytuł ten sięgnęła w marcu w Los Angeles), na trasę dzisiejszej jazdy na czas wyruszyła jako ostatnia. Każda z dziewięciu przystępujących do rywalizacji kolarek z grupy C5 miała do pokonania trzy pętle o długości 7,75 km każda.

Anna Harkowska, która broniła srebra sprzed dwóch lat z Nottwil, pierwsze okrążenie przejechała najszybciej z całej stawki. Nad drugą w klasyfikacji Niemką Kerstin Brachtendorf miała 6,98 s przewagi. Po drugim okrążeniu różnica ta jeszcze wzrosła i przed wyjazdem na ostatnią decydującą pętlę Polka miała 18,28 s zapasu nad reprezentantką zachodnich sąsiadów. 37-latka wciąż jednak musiała się mieć na baczności, gdyż jadąca na trzeciej pozycji Amerykanka Samantha Bosco zaczęła odrabiać straty. Ostatecznie Bosco straciła do Polki 10,34 s i musiała zadowolić się srebrem, a Harkowska, która na finiszu uzyskała czas 36:39,63 min, po raz pierwszy w karierze odebrała złoty medal i tęczową koszulkę szosowych mistrzostw świata. Brachtendorf natomiast zachowała status quo z poprzednich mistrzostw i sięgnęła po brąz.

***

Wyniki w indywidualnej jeździe na czas:

Kat. C5 kobiet:
1. Anna Harkowska (POLSKA) – 36:39,63 min
2. Samantha Bosco (USA) – 36:49,97 min
3. Kerstin Brachtendorf (Niemcy) – 36:52,63 min

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL