MŚ w pływaniu: Paulina Woźniak powalczy w finale

Sesja przedpołudniowa pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata, których gospodarzem jest Meksyk, przyniosła pierwsze medalowe rozstrzygnięcia. Poranne starty mają już za sobą Oliwia Jabłońska i Paulina Woźniak.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

W eliminacjach 50 metrów stylem dowolnym kobiet (kat. S10) oglądać mogliśmy Oliwię Jabłońską. Polka, która w Meksyku broni wywalczonych przed dwoma laty dwóch krążków, dystans ten potraktowała jako przetarcie przed czekającymi ją kolejnymi konkurencjami. 20-latka to aktualna brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich na 100 metrów stylem motylkowym i wicemistrzyni świata w tej specjalności, a także trzecia zawodniczka tychże mistrzostw na 400 metrów kraulem. Awans mającego się odbyć dziś w nocy finału uzyskiwało osiem najszybszych zawodniczek. Jabłońska swój bieg ukończyła na ostatnim piątym miejscu. Uzyskany przez nią czas (30,93 s) był jednocześnie ostatnim rezultatem eliminacji. Najlepiej spisała się Chinka Yi Chen, która rezultatetm 28,03 s ustanowiła nowy rekord Azji.

Kilka kwadransów wcześniej w rozgrywanej jednej serii 100 metrów stylem grzbietowym popłynęła Paulina Woźniak (kat. S9). 25-latka dystans długości dwóch basenów pokonała w 1:21,13 min, co w stawce sześciu zawodniczek było czwartym wynikiem. Najlepiej spisała się Nuria Marques Soto, która finiszowa z czasem 1:11,87 min. Walka o medale w grupie S9 odbędzie się dziś w nocy, początek finału zaplanowano na godzinę 1:04 polskiego czasu.

————

Fot.: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL