MŚ w pływaniu: Żabka w kolorze złota! Woźniak mistrzynią świata, Rzetelski ze srebrem!

Paulina Woźniak wywalczyła tytuł mistrzyni świata w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym w klasie niepełnosprawności SB8. Po srebro w finale 50 metrów techniką dowolną popłynął Kamil Rzetelski.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Konkurencja 100-metrów stylem klasycznym na MŚ w Meksyku nie była mocno obsadzona. W finale oprócz naszej zawodniczki zaprezentowały się trzy inne panie – Greczynka Efthymia Gkouli, Chinka Jianling Xu oraz Camila Haase Quiros z Kostaryki. Paulina Woźniak, która cieszyła się już z brązu na tej imprezie na dystansie 200m st. zmiennym SM9 legitymowała się najlepszym czasem zgłoszenia w „żabce”. W finale nie mogło dojść do niespodzianek nasza pływaczka zwyciężyła z czasem 1:24.97 min, drugą Jialing Xu pokonując o 9,69s! Brąz wywalczyła ze stratą 10,20s Greczynka. Stawkę zamknęła pływaczka z Kostaryki z czasem 1:37.23 min.

Wielką radość naszym kibicom sprawił Kamil Rzetelski, który zaprezentował się dziś na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (S13). Zawodnik wrocławskiego Startu miał czwarty czas zgłoszenia (26,09 s). W finale 21-latek poprawił ten wynik, na finiszu uzyskał 25,58 s. Rezultat ten dał mu srebro, będące już piątym krążkiem dla Polski podczas tych mistrzostw. Poza zasięgiem rywali okazał się rekordzista świata w tej konkurencji, Białorusin Ihar Boki, który triumfował z czasem 23,53 s. Stawkę na podium uzupełnił Hiszpan Ivan Salguero Oteiza (26,34 s).

————

Fot.: IPC.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL