MŚ w rugby na wózkach: Kolumbia i Francja za mocne dla biało-czerwonych

Wtorek nie był szczęśliwy dla reprezentacji Polski w rugby na wózkach. Na początek mecz z Kolumbią, którą pokonaliśmy na turnieju kwalifikacyjnym w Nottwil. Niestety reprezentacja Kolumbii dobrze przygotowała się na rewanż i wygrała dzisiejsze spotkanie. Szybka regeneracja i siedem godzin później Polska stawała do boju z Francją. Mimo waleczności polskich zawodników Francja okazała się lepsza.

W nocy reprezentacja Polski zmierzyła się z Kolumbią. Nasi przeciwnicy zajmują 15 miejsce na świecie według IWRF. To właśnie z nimi graliśmy podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Wtedy po ciężkim boju wygraliśmy. Dzisiejsza walka była jeszcze ciężka. Tym razem przeciwnicy okazali się bardziej skuteczni zarówno w obronie jak i w ataku. Wygrali spotkanie 50:43.

Skład reprezentacji Kolumbii: Jhon Orozco – 3.5, Anderson Muñoz – 3.0, Moises Alonso – 3.0, Giovanni Vanegas – 2.0, Julian Vargas – 2.0, Cristian Amaya – 2.0, Christian Ordoñez – 2.0, Paola Martinez – 2.0, Uriel Rodriguez – 1.5, Carlos Neme – 1.0, Disledy Gonzales – 1.0, Manuel Mongua – 0.5.

Drugi mecz zagraliśmy z reprezentacją Francji, która zajmuje 7 miejsce na świecie według IWRF. 4 lata temu na mistrzostwach świata zajęła 9 miejsce. Mecz rozpoczęliśmy składem: Izabela Sopalska-Rybak, Arkadiusz Henicz, Krzysztof Kapusta oraz Tomasz Witkowski. Początek punkt za punkt. Niestety chwilę później Francja zaczęła częściej przejeżdżać przez linię bramkową. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:9. Przewaga Francji utrzymywała się aż do końca spotkania. Niestety cenne przechwyty pozwalały im na szybkiej rozgrywanie kontrataków. Niektóre z nich wynikały z naszych błędów, dodatkowo bardzo dobra gra w obronie reprezentacji Francji. Mecz zakończył się wynikiem 51:39.

W obu spotkaniach zabrakło jednego z naszych czołowych zawodników Mateusza Wawczaka. Jak tłumaczy reprezentacja, wynika to z przedłużonego procesu klasyfikacyjnego.

Skład reprezentacji Francji: Ryadh Sallem – 3.5, Jonathan Hivernat – 3.0, Christophe Salegui – 3.0, Sébastien Verdin – 3.0, Brice Maurel – 2.5, Nicolas Rioux – 2.0, Nicolas Valentim – 2.0, Mathieu Thiriet – 1.5, Cédric Nankin – 1.5, Christophe Corompt – 1.0, Corentin Le Guen – 0.5, Adrien Chalmin – 0.5.

————

Fot.: Oficjalny fanpage reprezentacji Polski w rugby na wózkach.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL