MŚ w tańcu na wózkach: Joanna Reda i Paweł Karpiński ponownie z brązem!

Z czterema brązowymi krążkami powrócą do kraju podopieczni trenera Włodzimierza Cioka z zakończonych w belgijskim Malle mistrzostw świata w tańcu na wózkach. Po czwarty medal dla Polski w rywalizacji duetów w stylu latynoamerykańskim (kat. II) sięgnęli wczoraj Joanna Reda i Paweł Karpiński.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Dla Pawła Karpińskiego jest to trzeci brązowy krążek wywalczony podczas tych mistrzostw, dla Joanny Redy – drugi. W sobotę  29-letni Karpiński dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium, z Nadine Kinczel w combi latin II i Joanną Redą w duo standard II. Sukces ten powtórzył dzień później wraz z Redą w tańcach latynoamerykańskich. Bezkonkurencyjni we wczorajszym finale duo latin II okazała się ukraińska para Olga Chynka i Oleksander Oniszczenko. Tuż za nimi uplasowali się Ferndandez i Guadalupe Jazmin Cajero Torres z Meksyku.

Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski do szóstego miejsca w combi latin II dołożyli w niedzielę siódmą lokatę w tańcach standardowych (combi standard II). Na podium w tej konkurencji znaleźli się Hanna Harczakowa i Roman Usmanow z Białorusi, Juhee Hwang i Kangwon Cho z Korei Południowej oraz Maria Dutkova i Martin Solc ze Słowacji. O podium biało-czerwoni otarli się natomiast w konkurencji freestyle. Złoty medal w tej specjalności powędrował do pary z Filipin, Rhea Marquez i Jun Julius Obero. Srebro wywalczyli Kiyomi Otake i Koichi Omae z Japonii, a brąz – Malika Muktarowa i Wladislaw Sanio z Kazachstanu.

40-letnia Błoch, będąca brązową medalistką wśród solistek,  zaprezentowała się wczoraj w konkurencji freestyle kobiet (kl. II). Polka w stawce 21 zawodniczek uplasowała się na wysokiej piątej pozycji. Mistrzynią świata po raz czwarty podczas tych mistrzostw została pochodząca z Ukrainy Olga Chynka. Srebro powędrowało do debiutującej w zawodach tej rangi Meksykanki Haydee Guadalupe Reynosa Guerrero, a brąz do Maliki Muktarowej z Kazachstanu.

Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw dostępne jest tutaj.

————

Za przesłane zdjęcia i materiały serdeczne podziękowania należą się Pani Rosalind Dumlao.

Fot.: Peter Testelmans/Muse Heart Photography.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL