Niesłyszące piłkarki gotowe do walki o medale mistrzostw świata

Reprezentacja Polski niesłyszących w piłce nożnej kobiet zameldowała się w Kuala Lumpur, gdzie już w sobotę rozpoczną się mistrzostwa świata. Pierwszy mecz na mundialu biało-czerwone zagrają w poniedziałek, a ich rywalkami będą Turczynki.

W mistrzostwach świata, które rozpoczną się 23 września i potrwają do 7 października, uczestniczy 5 kobiecych oraz 19 męskich drużyn. Reprezentantki Polski przystępują do zmagań jako aktualne wicemistrzynie igrzysk Głuchych, które w maju ubiegłego roku odbyły się w Caxias do Sul w Brazylii.

Trener kadry narodowej Piotr Ożóg na tegoroczny czempionat nominował 16 zawodniczek. Powołania na turniej w stolicy Malezji otrzymały: Wiktoria Aumiiller, Agnieszka Boćkowska, Ewa Chipala, Oliwia Gała, Joanna Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Karolina Kuba, Izabela Kuźniak, Lidia Maziarz, Agata Murawska, Paulina Prusinowska, Justyna Siwek, Paulina Suchorowska, Aleksandra Szot, Clarissa Toma oraz Kinga Urbaniec.

Pierwszy etap mundialu to gra systemem „każdy z każdym”. Na inaugurację biało-czerwone zmierzą się z Turczynkami (25.09), a w kolejnych rozgrywanych co dwa dni spotkaniach zawalczą z Angielkami (27.09), Japonkami (29.09) oraz Amerykankami (1.10). Cztery najlepsze drużyny awansują do zaplanowanych na 3 października półfinałów. Trzy dni później mecz o złoto wyłoni ekipę, do której powędruje mistrzowski tytuł.

Mecze Polek w fazie grupowej:

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 16:30 czasu lokalnego (10:30 w Polsce)

25.09 – Polska vs Turcja
27.09 – Anglia vs Polska
29.09 – Polska vs Japonia
1.10 – USA vs Polska

————

Fot. Reprezentacja Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej/Facebook

 

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL