Niewidomi polscy piłkarze zorganizują wspólny trening z reprezentacją bezdomnych

Takiego treningu w naszym kraju jeszcze nie było! Reprezentacja Polski w blind footballu już za kilka dni spotka się na wspólnym treningu z reprezentacją bezdomnych, dla których będzie to zarazem ostatnia okazja na sprawdzenie swojej dyspozycji przed wylotem na mistrzostwa świata w Meksyku.

Trening ten będzie miał charakter otwarty, a to wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie swoją obecnością uświetnią m.in. Jerzy Górski – mistrz świata w podwójnym Ironmanie, Grzegorz RasiakSebastian Mila – byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, muzyk Jose Torres oraz raper Filipek.

Trening z udziałem obu drużyn odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy czwartek, tj. 8 listopada, o godzinie 14:00 na terenie Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej mieszczącego się przy ulicy Kamiennogórskiej 16.

Wspólny trening obu zespołów stanowić będzie znakomitą okazję do podzielenia się wzajemnymi doświadczeniami. Reprezentacja Polski bezdomnych w piłce nożnej znajduje się na ostatniej prostej przed mistrzostwami świata, które w dniach 13-18 listopada odbędą się w samym sercu Meksyku. Ta utytułowana na międzynarodowej arenie drużyna posiada w swoim dorobku dwa srebrne (2005, 2007) oraz trzy brązowe (2004, 2006, 2014) krążki światowego czempionatu.

Choć polskim piłkarzom z dysfunkcją narządu wzroku daleko jeszcze do osiągnięć swoich kolegów, to znajdują się na dobrej drodze, by w przyszłości wystąpić na mistrzostwach świata. Podczas majowego turnieju Blind Football Euro Challenge Cup w Krakowie, w którym udział biorą zespoły stawiające w tej dyscyplinie pierwsze kroki na międzynarodowej arenie, biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce, tracąc w przekroju całych zawodów zaledwie jednego gola.

Link do tego wydarzenia dostępny jest na Facebooku TUTAJ. Poniżej natomiast prezentujemy oficjalny plakat tychże zawodów.

————

Fot.: Blind Football Poland.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL