Nowy termin pływackich mistrzostw Europy ogłoszony

Przygotowujący się do igrzysk paraolimpijskich w Tokio pływacy poznali nowy termin przyszłorocznych mistrzostw Europy. Impreza, która będzie miała otwarty charakter, przełożona została na drugą połowę maja.

Pandemia koronawirusa wymusiła na World Para Swimming całkowite przemodelowanie tegorocznego pływackiego kalendarza startowego. Dziś ogłoszono nową datę walki o medale europejskiego czempionatu. Impreza z udziałem około 500 pływaków z ponad 50 krajów odbędzie się w dniach 16-22 maja 2021 roku. Miejsce rozegrania mistrzostw pozostaje niezmienne. Gospodarzem zawodów, w których z racji ich otwartego charakteru należy spodziewać się również przybycia sportowców spoza Starego Kontynentu, po raz drugi w historii jest portugalskie Funchal na Maderze.

Dwa lata temu w Dublinie 16-osobowa polska reprezentacja zgarnęła trzynaście krążków: cztery złote, pięć srebrnych oraz cztery brązowe. W medalowej klasyfikacji mistrzostw wynik ten przełożył się na dziewiątą lokatę. Najjaśniej w biało-czerwonej ekipie świeciła wówczas gwiazda Michała Golusa, który trzykrotnie stanął na podium, sięgając po dwa złota (50 i 100 metrów stylem dowolnym, S8) oraz srebro (100 metrów stylem motylkowym, S8).

————

Fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL