Oliwia Szmigiel i Daria Bujnicka ze srebrnymi medalami w Toledo

Międzynarodowy turniej badmintonowy Spanish Para Badminton International Toledo 2023 (1-5.03) to już historia. Z kolejnych w sezonie zawodów zaliczanych do kwalifikacji paraolimpijskich biało-czerwoni przywieźli srebrny krążek.

Podczas turnieju w hiszpańskim Toledo do startu dopuszczeni zostali badmintoniści należący do absolutnej światowej czołówki. W gronie tym znaleźli się Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka (obie kat. SH6 – zawodniczki niskorosłe) oraz Bartłomiej Mróz (SU5 – zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej).

Na drugim stopniu podium zmagania w grze podwójnej zakończyły Oliwia Szmigiel z Darią Bujnicką, które przegrały jeden z łącznie trzech meczów – z peruwiańską parą Rubi Milagros Fernandez Vargas/Giuliana Poveda Flores. Indywidualnie Szmigiel odpadła z rywalizacji w ćwierćfinale, Bujnicka natomiast nie zdołała przebrnąć przez fazę grupową zawodów.

Na etapie rozgrywek grupowych z walki o najwyższe sportowe cele wyeliminowany został Bartłomiej Mróz, który trafił do „grupy śmierci”. Poza jego zasięgiem okazali się aktualny mistrz i wicemistrz paraolimpijski – Malezyjczyk Cheah Liek Hou oraz reprezentujący Indonezję Dheva Anrimusthi.

————

Fot. Para-Badminton Poland

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL