Opolski Festiwal Skoków: Maciej Lepiato na ósmej pozycji

Maciej Lepiato zajął w niedzielę ósme miejsce w rozgrywanej 12. edycji Opolskiego Festiwalu Skoków. Triumfował wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż z Rio, Katarczyk Mutaz Essa Barshim, który lotem nad poprzeczką zawieszoną na 2,37 m umocnił się na pozycji lidera tegorocznych list światowych.

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Dla osób niedowidzących: Czytaj ten artykuł”]

Maciej Lepiato, który w stawce dziewięciu zawodników sklasyfikowany został na ósmej pozycji, udział w niedzielnym konkursie rozpoczął od pokonania w pierwszych próbach poprzeczek zawieszonych na 2,04 i 2,08 m. Problemy zaczęły się pojawiać, gdy powędrowała ona cztery centymetry wyżej. Z wysokością tą nasz dwukrotny mistrz paraolimpijski uporał się w drugiej próbie. Z takim też rezultatem zakończył niedzielne zawody. Żadne z trzech podejść na 2,16 m nie zostało mu bowiem zaliczone.

Mutaz Essa Barshim, będący murowanym kandydatem do pierwszego miejsca, udanym skokiem na tej właśnie wysokości zainaugurował swój występ w opolskich zawodach. W kolejnych próbach zaliczał czysto 2,20 m, 2,24 m i 2,30 m. Gdy było już wiadome, że nikt nie zdoła odebrać mu zwycięstwa, poprzeczka powędrowała na 2,35 m. I ta wysokość nie zrobiła na nim większego wrażenia, a triumf na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przypieczętował wynikiem o dwa centymetry lepszym. Barshim, który 24 czerwca skończy 26 lat, próbował jeszcze poprawić należący do niego od ubiegłego roku rekord zawodów (2,40 m). Niestety, próba wyśrubowania wyniku do 2,41 m nie powiodła się.

Drugie miejsce z wynikiem 2,28 m zajął aktualny halowy wicemistrz Europy Białorusin Pawieł Sieliwierstau, stawkę na podium z rezultatem 2,20 m uzupełnił Wojciech Theiner.


Fot.:
Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL