Orlen Warsaw Marathon 2019: Rafał Wilk triumfuje w stolicy

Stolica wybiegła dziś na ulice. Siódma edycja Orlen Warsaw Marathon zakończyła się zwycięstwem Rafała Wilka w wyścigu wózków z ręcznym napędem. 

Rozgrywany od 2013 roku Orlen Warsaw Marathon na stałe zadomowił się kalendarzu najważniejszych imprez biegowych w naszym kraju. Zainteresowanie zawodami wzrasta z każdą edycją, na start przed polską publicznością decyduje się również coraz więcej biegaczy zza granicy. Tradycją są już wyścigi wózków z napędem ręcznym (handbike). Na starcie tej konkurencji pojawiło się 41 osób (w tym pięć kobiet).

Zadowolony ze swojej postawy może być Rafał Wilk, którego już wkrótce czeka start w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata. Te już w dniach 9-12 maja odbędą się we Włoszech. Nasz trzykrotny złoty medalista igrzysk paraolimpijskich na pokonanie wyznaczonej przez organizatorów 10-kilometrowej trasy potrzebował dziś 15:37 min. Drugą pozycję ze stratą 1:35 min do zwycięzcy zajął Krzysztof Plewa, który wyprzedził na finiszu o siedem sekund Rafała Szumca. Tuż za podium ze słabszym od Wilka o 2:20 min wynikiem znalazł się Słowak Milos Hudec. Czołową ósemkę uzupełnili zaś Robert Nowicki, Artur Graczyk, Mariusz Rygoł oraz Zbigniew Wandachowicz.

Na dziewiętnastym miejscu sklasyfikowana została najlepsza ze ścigających się kobiet Słowaczka Anna Oroszowa, która przekroczyła metę z czasem 22:22 min. Drugą pozycję zajęła Katarzyna Zubowicz, a uzyskany przez nią rezultat 27:56 min przełożył się w klasyfikacji open na 28. lokatę. Trzecia była Joanna Czarnecka-Baran, która z wynikiem 31:21 min znalazła się na 34. pozycji w grupie otwartej.

Wyniki:

  1. Rafał Wilk – 15:37 min
  2. Krzysztof Plewa – 17:12 min
  3. Rafał Szumiec – 17:19 min
  4. Milos Hudec (Słowacja) – 17:57 min
  5. Robert Nowicki – 18:12 min
  6. Artur Graczyk – 18:15 min
  7. Mariusz Rygoł – 18:33 min
  8. Zbigniew Wandachowicz – 18:53 min

———— 

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL