Natalia Partyka i Izabela Sopalska-Rybak laureatkami ShEO Awards 2021

Tygodnik „Wprost” już po raz drugi postanowił docenić kobiety, które spełniają się na płaszczyźnie biznesu, sportu, nauki oraz działalności społecznej i odnoszą w tych obszarach wielkie sukcesy. W gronie tegorocznych laureatek ShEO Awards 2021 znalazły się Natalia Partyka oraz Izabela Sopalska-Rybak.

Nagrody ShEO Awards przyznawane są kobietom, które pomimo trudności i przeszkód, jakie spotkały w drodze do realizacji własnych celów i ambicji, wykazały się odwagą, aby wyjść naprzeciw swoim marzeniom. Tegoroczne wyróżnienia przyznano kobietom, które na co dzień udzielają się społecznie bądź też realizują się w obszarze sportu, biznesu czy też nauki. Dwie spośród 15 wyjątkowych statuetek powędrowały do Natalii Partyki oraz Izabeli Sopalskiej-Rybak, które umiejętnie połączyły swoje kariery z działalnością pozasportową.

Natalia Partyka ma 32 lata i imponującą listę sportowych osiągnięć. Nie bez powodu uznawana jest za jedną z ikon światowego sportu paraolimpijskiego. W swojej kolekcji posiada aż dziesięć medali igrzysk paraolimpijskich, w tym sześć złotych. W Tokio rozgrywała swoje czwarte igrzyska olimpijskie, w ich paraolimpijskim odpowiedniku uczestniczyła natomiast po raz szósty. Pod tym względem nasza tenisistka stołowa jest absolutną rekordzistką, a jej niezwykłemu wyczynowi w perspektywie kilku najbliższych dekad ciężko będzie dorównać komukolwiek. Fakt, że urodziła się bez prawego przedramienia, w jej przypadku nie stanowił przeszkody, aby mogła osiągnąć sukces, choć przyznać trzeba, że w życiu miała odrobinę trudniej od swoich pełnosprawnych rówieśników. Partyka jest założycielką specjalnego funduszu stypendialnego, który powstał z myślą o młodych i utalentowanych sportowcach, którzy z powodu różnych losowych zdarzeń nie mogą w pełni rozwinąć skrzydeł. Po powrocie z paraigrzysk przekazała na licytację obronione w turnieju drużynowym złoto, a pozyskane w ten sposób środki umożliwią lepszy start podopiecznym jej autorskiego programu.

Izabela Sopalska-Rybak o tym, że choruje na stwardnienie rozsiane, dowiedziała się w wieku 19 lat, a czas załamania się tą wiadomością trwał jedynie… 3 godziny. Nie jest to bynajmniej przypadek. Ona po prostu taka już jest. Niezłomna, waleczna, twardo stąpająca po ziemi i pełna zarażającego innych śmiechu. Sport od zawsze był jej marzeniem, a wózek bynajmniej nie stanął na drodze do jego realizacji. Wizja kariery nauczycielki WF-u zeszła na dalszy plan, gdy los podsunął Izie propozycję treningów w drużynie rugby Four Kings. Od niespełna roku uprawia również szermierkę na wózkach, w której niedawno została wicemistrzynią świata w szpadzie. Oprócz sportu Iza podejmuje szereg akcji społecznych zorientowanych na kształtowanie odpowiednich reakcji społecznych wobec niepełnosprawności. Jest prezesem Fundacji „Kulawa Warszawa”, inicjatorką wielu projektów takich jak wystawa fotograficzna „Wspólny cel – WYGRAĆ!” przedstawiająca sportowców z niepełnosprawnościami, „JEDNA KOPERTA = JEDEN SAMOCHÓD”, koordynatorką akcji „Przychodzi baba do lekarza”, której celem jest zwiększenie dostępności usług ginekologicznych dla kobiet z niepełnosprawnością, a także współtwórczynią kampanii #PoPierwszeJestemSportowcem mającej pokazać, że sportowcem może zostać każdy – zarówno osoba z niepełnosprawnością jak i pełnosprawna.

————

PK&PK

Fot. archiwum Izabeli Sopalskiej-Rybak

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL