Fot. Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

Paryż 2024: Ogłoszono program przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich

574 dni pozostały do rozpoczęcia letnich igrzysk paraolimpijskich w Paryżu. Organizatorzy największej przyszłorocznej multidyscyplinarnej imprezy sportowej przedstawili szczegółowy program zawodów.

Jak możemy przeczytać na stronie paralympic.org „harmonogram wydarzeń, opracowany w ścisłej współpracy z międzynarodowymi federacjami, Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) oraz Olympic Broadcasting Services (OBS), daje jasny obraz tego, czego fani z całego świata mogą spodziewać się na igrzyskach paraolimpijskich w Paryżu w 2024 roku”.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby przygotowywane widowisko wyróżniało się na tle dotąd rozegranych imprez. Z tego względu po raz pierwszy w historii ich otwarcie odbędzie się poza murami stadionu. Przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie zainauguruje w dniu 28 sierpnia uroczysta defilada sportowców z Pól Elizejskich na Plac Zgody, którą na żywo zobaczy 65 tysięcy widzów. Paraolimpijskie zmagania potrwają do 8 września. W tym czasie gospodarze oczekują na przybycie 4400 zawodników, którzy powalczą o 549 kompletów medali w 22 dyscyplinach.

Harmonogram igrzysk może jeszcze ulec zmianie, wstępna jego wersja z podziałem na dyscypliny oraz konkurencje dostępna jest [TUTAJ]. Organizatorzy równocześnie informują, że oficjalna sprzedaż biletów na wszystkie medalowe wydarzenia rozpocznie się jesienią tego roku.

————

Fot. (ilustr.) Bartek Syta/Polska Fundacja Paraolimpijska

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL