Bartłomiej Mróz wywalczył w grze pojedynczej brązowy medal w turnieju badmintonowym Peru Para-Badminton International, który w dniach 3-6 sierpnia odbywał się w Limie. W półfinale jego pogromcą po raz drugi w tych zawodach okazał się Japończyk Gen Shogaki, któremu uległ w dwóch setach 18:21 i 18:21.

Dla Bartłomieja Mroza, który w Limie miał zaplanowany start tylko w grze pojedynczej, turniej ten był kolejną szansą na sprawdzenie formy przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata. 22-latek w swoim pierwszym spotkaniu grupy A (kat. SU5) musiał uznać wyższość Japończyka Gena Shogaki. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni pokonał Polaka stosunkiem setów 2:1. Poszczególne partie zakończyły się wynikami 21:19, 18:21 i 21:16. Awans do fazy pucharowej mogło dać naszemu zawodnikowi jedynie zwycięstwo.

W drugim meczu grupy A Bartłomiejowi Mrozowi przyszło zmierzyć się z Brazylijczykiem Genivaldo Duarte da Silva. Polak w tym spotkaniu rozbił swojego rywala, lotka po jego stronie zaledwie dwukrotnie lądowała w polu kortu. Oba sety zakończyły się triumfem naszego zawodnika 21:1. Tym samym Mróz wszedł do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale po drugiej stronie siatki czekał na Mroza rodak Shogaki, Tetsuo Ura. Pierwszego seta 22-latek wygrał z nim do 14 punktów. W drugiej partii reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni przysporzył Polakowi nieco problemów. Górą na szczęście okazał się nasz badmintonista, który pokonał zawodnika z Japonii różnicą dwóch lotek (21:19).

W półfinale turnieju Mrozowi po raz drugi przyszło zmierzyć się z Genem Shogakim, z którym miał do wyrównania rachunki za porażkę w fazie grupowej. I to spotkanie rozstrzygnęło się na korzyść Azjaty. Reprezentant Japonii pokonał Polaka w obu setach do 18 punktów.

Tym samym Mróz zakończył turniej z brązem, a Shogaki po bratobójczej walce w finale ze swoim kolegą z kadry sięgnął po srebro. Najważniejszy mecz w całym turnieju zakończył się triumfem Taiyo Imai w trzech setach – 21:9, 18:21 i 21:19. Po drugi brązowy medal sięgnął trzeci z Japończyków Horonobu Kawabata, który w półfinale uległ Imai do 18 i 12 punktów.

W 2020 roku podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio po raz pierwszy w historii rozegrany zostanie turniej badmintona. Patrząc na aktualną dyspozycję Japończyków, można przypuszczać, że za trzy lata przed swoją publicznością będą chcieli odegrać pierwszoplanowe role.

————

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here