Pięć medali badmintonistów w turnieju w Sao Paulo

Pięć medali, jeden srebrny i cztery brązowe, to dorobek polskich badmintonistów w rozgrywanym w dniach 19-24 kwietnia międzynarodowym turnieju Brazil Para Badminton International. Na podium w Sao Paulo meldowali się Oliwia Szmigiel, Daria Bujnicka oraz Bartłomiej Mróz.

Indywidualnie cała trójka wywalczyła brązowe medale. Bartłomiej Mróz w półfinałowym starciu kategorii SU5 (zawodnicy z dysfunkcją kończyny górnej, tj. bezwład bądź amputacja) nie sprostał w trzech setach późniejszemu zdobywcy srebrnego krążka, Francuzowi Merilowi Loquette, który z kolei w meczu o złoto przegrał po wyrównanej walce z aktualnym mistrzem paraolimpijskim Cheah Liek Hou z Malezji. O finał kategorii SH6 (zawodniczki niskorosłe) otarła się Oliwia Szmigiel, a od zwycięstwa w każdym z rozgrywanych przeciwko Carmen Povedzie Flores setów dzieliły naszą reprezentantkę zaledwie dwie lotki. Periuwianka wygrała kolejny w karierze turniej po triumfie w finale nad Hinduską Nithya Sre Sumathy Sivan, która rundę wcześniej wyeliminowała z rywalizacji w dwóch setach Darię Bujnicką.

Kolejny, tym razem srebrny krążek, Szmigiel oraz Bujnicka wywalczyły w zmaganiach deblowych, do których przystąpiło łącznie pięć kobiecych duetów. Biało-czerwone rozstrzygnęły na swoją korzyść trzy spotkania, ulegając jedynie peruwiańskiej parze występującej w składzie Carmen Poveda Flores/Rubi Fernandez Vargas.

Ostatni medal, brąz w rywalizacji mikstów, zdobyty został przez Oliwię Szmigiel, która połączyła siły z Fabienem Moratem. Polsko-francuska para miejsce w wielkim finale przegrała w dwóch odsłonach z Carmen Povedą Flores oraz jej rodakiem Niltonem Quispe Ignacio. Na etapie ćwierćfinałów z gier pucharowych odpadła Daria Bujnicka wraz z Kanadyjczykiem Justinem Kendrickiem po przegranej w dwóch seta z Irlandczykiem Niallem Mcveigh oraz Peruwianką Rosą Velasquez Turin.

Już 13 maja biało-czerwoni wylatują na turniej do Bahrajnu. Jak informuje Para-Badminton Poland, w imprezie tej oficjalnie na międzynarodowej arenie zadebiutują grające na wózkach Natalia Grzyb oraz Anna Wolny.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL