Podnoszenie ciężarów: Pięć medali Polaków na Pucharze Świata. Zięba ze srebrem na koniec

Pięć medali, trzy srebrne i dwa brązowe, to dorobek naszych reprezentantów w zakończonym w Manchesterze Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów. W niedzielę drugą lokatę w kategorii powyżej 86 kg wywalczyła Marzena Zięba. Drugi z naszych dzisiejszych zawodników, Michał Salwa spalił niestety wszystkie trzy podejścia i nie został sklasyfikowany.

Ostatniego dnia medalowe nadzieje wiązaliśmy z Marzeną Ziębą. Polka w kategorii powyżej 86 kilogramów rywalizowała z dwoma Amerykankami, Kelli Anne Stallkamp i Ashley Dyce, Izraelką Poliną Katsman oraz Nigeryjką Loveline Obiji. Nasza reprezentantka rozpoczęła start od skutecznego zaliczenia 130 kg, a następnie wicemistrzyni paraolimpijska z Rio de Janeiro z 2016 roku oraz piąta zawodniczka mistrzostw świata w 2019 roku atakowała 135 kg. Podejście numer dwa okazało się nieudane. W trzeciej serii zgłosiła atak na nowy rekord Europy – 140 kg, jednak i tym razem nasza zawodniczka spaliła swoją próbę. Wynik 130 kg dał jej srebro, co skomentowała w następujący sposób:

Siła była, lecz techniki zabrakło. Daje mi to pewne przemyślenia, nad czym muszę jeszcze popracować, aby w Tokio było idealnie.

Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się aktualna wicemistrzyni świata, Nigeryjka Loveline Obiji, która w swojej najlepszej próbie uzyskała 150 kg. Z brązu cieszyła się Polina Katsman, która zakończyła zmagania z 126 kg. Tuż za podium uplasowała się z 72 kg Amerykanka Stallkamp, zaś jej rodaczka Dyce spaliła wszystkie trzy podejścia.

Michał Salwa reprezentował nas w kategorii do 107 kg. Polak nie zaliczył żadnego z podejść i nie został on sklasyfikowany. W pierwszej próbie zgłaszał 181 kg, w drugiej 185 kg, a w trzeciej 187 kg. Wygrał Nurridin Davlatov z Uzbekistanu z wynikiem 221 kg. Drugi był Gruzin Akaki Jintcharadze z 213 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Jacob Schrom z USA, który uzyskał 203 kg.

Polscy medaliści z Manchesteru:

Srebro (3):

Justyna Kozdryk (kat. -45 kg)
Marek Trykacz (kat. -65 kg)
Marzena Zięba (kat. +86 kg)

Brąz (2):

Sławomir Szymański (kat. -49 kg)
Mariusz Tomczyk (kat. -59 kg)

————

Screen: IPC

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter

I consent to the terms and conditions

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL