Pjongczang 2018: Plan środowych startów Polaków

Dwa miejsca w pierwszej ósemce zajęli biało-czerwoni czwartego dnia paraolimpijskich zimowych igrzysk w koreańskim Pjongczangu. Na szóstej pozycji w superkombinacji sklasyfikowani zostali Maciej Krężel z Anną Ogarzyńską, co jak dotąd jest najlepszym wynikiem uzyskanym przez tę dwójkę w Korei. Złą passę przerwała z kolei Iweta Faron, która w biathlonowym biegu na 10 km ostatecznie była ósma.

Aktualne wyniki wszystkich naszych reprezentantów znaleźć możecie tutaj (kliknij)

Środa w Pjongczangu w konkurencjach biegowych upłynie nam pod znakiem sprintów. Zawodnicy z grupy siedzącej rywalizować będą na dystansie 1,1 km. 400 metrów więcej do pokonania techniką klasyczną będą mieli z kolei biegacze z grupy stojącej oraz startujący z przewodnikiem. Na godzinę 2:00 zaplanowane zostały eliminacje, dwie godziny później odbędą się półfinały, od 5:06 natomiast rozpocznie się walka o pozycje medalowe. Na starcie tej konkurencji zobaczymy Kamila Rośka, Witolda Skupienia, Łukasza Kubicę z przewodnikiem Wojciechem Suchwałko oraz Piotra Garbowskiego (przewodnik: Jakub Twardowski). W takiej też kolejności odbywać się będą zmagania w poszczególnych grupach – siedzącej, stojącej oraz zawodników niewidomych i niedowidzących.

W programie narciarstwa alpejskiego nastąpiła drobna modyfikacja. Nie na trasie slalomu jak pierwotnie zakładano, a slalomu giganta odbędzie się walka o czwartą już pulę medali igrzysk paraolimpijskich. Do rozdania będzie łącznie sześć kompletów. Na godzinę 1:30 polskiego czasu zaplanowano pierwsze przejazdy. 4,5 godziny później, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się runda finałowa. Jako pierwsze na trasę wyruszą panie z dysfunkcją narządu wzroku, następnie startujące w pozycji stojącej, a na samym końcu rywalizujące na siedząco. Po zakończeniu ich zmagań w takiej samej kolejności zaprezentują się panowie. W konkurencji tej zobaczymy Macieja Krężela wraz z przewodniczką Anną Ogarzyńską oraz Igora Sikorskiego.

Po czterech dniach igrzysk na czele klasyfikacji medalowej bez zmian. Pierwszą pozycję w swoich dłoniach wciąż dzierżą Amerykanie. Ich aktualny dorobek to 6 złotych, 6 srebrnych oraz 5 brązowych krążków. Drugie miejsce zajmują startujący pod neutralną flagą Rosjanie (5-5-3), a pierwszą trójkę dopełniają Ukraińcy (5-4-6).

Narciarstwo alpejskie:

  • slalom gigant (wszystkie grupy) – I przejazd godz. 1:30, II przejazd godz. 6:00 (Igor Sikorski, Maciej Krężel)

Biegi narciarskie:

  • sprint (wszystkie grupy) – kwalifikacje od godz. 2:00, półfinały od godz. 4:00, finały od godz. 5:06 (Kamil Rosiek, Witold Skupień, Łukasz Kubica, Piotr Garbowski)

————

Fot. Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL