Pjongczang 2018: Poniedziałkowy plan startów biało-czerwonych

Przed nami trzeci dzień zmagań podczas zimowych igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu. Na biegowych trasach kompleksu Alpensia Biathlon Centre w nocy z niedzieli na poniedziałek pojawi się czworo (a właściwie sześcioro, bo przewodnik to też zawodnik) Polaków.

Pod dwudziestu rozegranych konkurencjach na czele klasyfikacji medalowej znajdują się Amerykanie, którzy zgromadzili na swoim koncie dziewięć medali: cztery złote, trzy srebrne oraz dwa brązowe. Tuż za nimi z dorobkiem sześciu krążków (3-2-1) plasują się Francuzi. Pierwszą trójkę z jednym srebrem mniej niż Trójkolorowi zamykają Słowacy. Co najmniej raz na podium stawali przedstawiciele szesnastu krajów.

O zaakcentowanie swojej obecności w tym gronie powalczą dzisiejszej nocy Witold Skupień, Łukasz Kubica (przewodnik Wojciech Suchwałko), Piotr Garbowski (przewodnik Jakub Twardowski) oraz Iweta Faron. Jako pierwszy na trasę biegu na 20 km techniką dowolną wyruszy Witold Skupień. Start panów z grupy stojącej zaplanowany został na godzinę 2:00. 25 minut później na tym samym dystansie rywalizować będą wraz z przewodnikami zawodnicy z dysfunkcją narządu wzroku, wśród nich Łukasz Kubica i Wojciech Suchwałko oraz Piotr Garbowski i Jakub Twardowski. Na godzinę 4:15 polskiego czasu zaplanowano natomiast bieg na 15 km łyżwą kobiet stojąc z udziałem Iwety Faron.

Na starcie snowboardcrossu mieliśmy zobaczyć Wojciecha Tarabę. Upadek na jednym z treningów, podczas którego doznał urazu twarzoczaszki i zdrowej kończyny dolnej, pogrzebał jego marzenia na drugi w karierze występ na igrzyskach.

Poniżej poniedziałkowy rozkład jazdy.

Biegi narciarskie:

  • mężczyźni, pozycja stojąca, 20 km techniką dowolną – godz. 2:00 (Witold Skupień) 
  • mężczyźni, dysfunkcja narządu wzroku, 20 km techniką dowolną – godz. 2:25 (Łukasz Kubica, Piotr Garbowski)
  • kobiety, dysfunkcja narządu wzroku, 15 km techniką dowolną – godz. 4:00
  • kobiety, pozycja stojąca 15 km – godz. 4:15 techniką dowolną (Iweta Faron)

 Parasnowboard:

  • snowboardcross kobiet i mężczyzn – początek od godz. 2:30

————

Fot.: Polska Fundacja Paraolimpijska.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL