Pjongczang 2018: Igor Sikorski odebrał medal! W piątek ostatnie starty w biathlonie

Wydarzeniem dnia, na które wielu kibiców wyczekiwało w czwartek ze zniecierpliwieniem, była dekoracja medalistów wczorajszego slalomu giganta. Znakomitych humorów przybyłym na dekorację Polakom nie zepsuły nawet niekorzystne warunki atmosferyczne, utrudniająca widoczność mgła i opady deszczu.

Brązowy medal igrzysk paraolimpijskich to jak dotąd, obok ubiegłorocznego tytułu wicemistrza świata w slalomie, największy sukces w sportowej karierze Igora. To także pierwszy po 30 latach przerwy krążek wywalczony przez biało-czerwonych w konkurencjach alpejskich. O wysokiej w tym sezonie dyspozycji 27-latka świadczyły chociażby trzy lokaty na podium w slalomie podczas Pucharu Świata. Igor był pierwszy i trzeci w Zagrzebiu, a ze szwajcarskiego Veysonnaz przywiózł drugą lokatę. Sikorski nie składa jednak jeszcze broni i myślami jest już przy sobocie. W tym dniu właśnie czekać go będzie ostatni, piąty podczas tych igrzysk start w jego koronnej konkurencji – slalomie.

Poniżej załączamy nagranie z dzisiejszej dekoracji 🙂

W piątek w Pjongczangu rozegrane zostaną ostatnie konkurencje biathlonowe. Mężczyźni rywalizować będą o medale na dystansie 15 km, Kobiety z kolei będą miały do przebycia dystans o 2,5 km krótszy. Rozpoczęcie konkurencji zaplanowano na godzinę 2:00 polskiego czasu, wtedy na trasę wyruszy pierwsza zawodniczka z grupy siedzącej. 20 minut później do walki o jak najwyższe lokaty przyłączą się startujący na siedząco panowie, wśród nich Kamil Rosiek, który zrobi wszystko, co w jego mocy, by poprawić swoje wcześniejsze pozycje. Po godzinie 4:00 po raz ostatni podczas tych igrzysk zaprezentuje się debiutująca w igrzyskach Iweta Faron, która wcześniejsze swoje biathlonowe starty kończyła na 15. i 8 miejscu. Od 6:50 z kolei będziemy mocno zaciskać kciuki za Piotra Garbowskiego i jego przewodnika Jakuba Twardowskiego, wtedy to rozpoczną się zmagania zawodników z dysfunkcją narządu wzroku.

Fot. Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska

O komplety medali w konkurencji banked slalomu powalczą także snowboardziści. Na starcie tej konkurencji miał się pojawić Wojciech Taraba. Niestety, jak już wcześniej wspominaliśmy, Taraba w minionym tygodniu upadł podczas jednego z treningów, doznając urazu twarzoczaszki i zdrowej kończyny dolnej, czym pogrzebał swoje marzenia o drugim w karierze występie na igrzyskach.

Biathlon:

  • kobiety, poz. siedząca 12,5 km – godz. 2:00
  • mężczyźni, poz. siedząca 15 km – godz. 2:20 (Kamil Rosiek)
  • kobiety, poz. stojąca 12,5 km – godz. 4:00 (Iweta Faron)
  • mężczyźni, poz. stojąca 15 km – godz. 5:00
  • kobiety, dysfunkcja narządu wzroku 12,5 km – godz. 6:40
  • mężczyźni, dysfunkcja narządu wzroku 15 km – godz. 6:50 (Piotr Garbowski)

Aktualne wyniki wszystkich naszych reprezentantów znaleźć możecie tutaj (kliknij)

————

Fot.: Robert Szaj/Polska Fundacja Paraolimpijska.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

error: Nasze materiały chronione są prawem autorskim! Kopiowanie ich i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione! - paraSPORTOWCY.PL